Data rozpoczęcia
2012-03-05
Data zakończenia
2012-03-08
Miejsce
Poznań

HOME DECOR 2012
Home Decor
HOME DECOR to największe w regionie targi dedykowane branży wykończenia i wyposażenia wnętrz.

Targi HOME DECOR zadebiutowały w tym roku w nowym, wiosennym terminie. Debiut można zaliczyć do szczególnie udanych.

Na targach HOME DECOR swoją ofertę prezentowało w tym roku 130 firm z 10 krajów. Wśród wystawców znalazły się czołowe firmy działające w branży wystroju i wyposażenia wnętrz, takie jak: Ado, Dekoma, Eurofirany, Flokatex, Hanipol, Gustav Gerster, Kalmar, Ridex, czy Witeks. Na stoiskach prezentowano nowe kolekcje tekstyliów, dekoracji, ceramiki, szkła i oświetlenia. Wystawcy dobrze przygotowali się na cztery dni pełne intensywnych kontraktacji, ich stoiska licznie odwiedzali: przedstawiciele sklepów, hurtowni, sieci handlowych i hoteli oraz projektanci, architekci wnętrz i kupcy meblowi. Ci ostatni stawili się w tym roku wyjątkowo licznie, w związku z odbywającymi się w tym samym czasie na terenach MTP targami MEBLE POLSKA.

NOWY WYMIAR WNĘTRZ
W tym roku targi HOME DECOR zostały zorganizowane z dwoma innymi imprezami, kontraktacyjnymi targami Meble Polska oraz wydarzeniem dedykowanym wzornictwu przemysłowemu arena Design. Połączenie trzech imprez, w tym dwóch stricte kontraktacyjnych zaowocowało integracją pokrewnych środowisk branżowych. Efektem była nie tylko tradycyjnie nawiązywana na targach współpraca na linii producent – odbiorca, ale również budowanie relacji miedzy projektantami i producentami. Organizatorzy przenosząc Home Decor na termin zbieżny z Meble Polska i arena Design położyli nacisk nie tylko na handlowy aspekt targów, ale również na kwestie związane z rozwojem produktów. Blok targowych wydarzeń poświęconych meblom wnętrzom i wzornictwu okazał się strzałem w dziesiątkę. Ekspozycję zajmującą łącznie 41 tys. m² odwiedziło 13 000 zwiedzających, wśród nich dominowali profesjonaliści. Tegoroczną edycję targów uważamy za szczególnie udaną – mówi Józef Szyszka, dyrektor Targów HOME DECOR - wystawcy zwracali uwagę na obecność licznych kupców zagranicznych, a zwiedzający podkreślali przekrojowość oferty i wzorową organizację przedsięwzięcia. Umiejscowienie branży home decor pomiędzy największymi meblarskimi kontraktacjami w Polsce i otwartym spotkaniem projektantów okazało się receptą na udane targi.

TARGI W LICZBACH
Liczba wystawców: 130
Liczba zwiedzających: 13073
Powierzchnia wystawiennicza: 7 500 m²
W tym samym czasie: Targi Mebli Meble Polska i wydarzenie arena DESIGN

TEMATYKA
Zakres tematyczny targów obejmuje następujące tematy:
- tekstylia
- dekoracje wnętrz i tarasów
- stół i kuchnia
- łazienka
- wykończenie wnętrz
- meble
- światło - w ramach towarzyszącemu targom co roku Salonowi Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO.

Dodatkowo uzupełnieniem tematyki targów HOME DECOR są odbywające się równolegle wydarzenia dedykowane wzornictwu przemysłowemu: arena DESIGN i moodFORM.

www.homedecor.pl

Źródło: ''