W dniu 6 czerwca br. firma FLOWAIR zorganizowała konferencję pt. „INNOWACJE W TECHNICE GRZEWCZEJ”. Spotkanie odbyło się w sali wystawowej Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Następnie gości zaproszono na wieczorną galę do Hotelu Jan III Sobieski, gdzie zostali wyłonieni zwycięscy konkursu HELIOS 2008.


Cel konferencji
Firma FLOWAIR już po raz drugi zorganizowała konferencję pt. INNOWACJE W TECHNICE GRZEWCZEJ. Jej celem była wymiana informacji i doświadczeń wśród projektantów instalacji na temat najnowszych rozwiązań w technice grzewczej. W spotkaniu uczestniczyli projektanci, naukowcy, przedstawiciele prasy oraz firm instalacyjnych - łącznie ponad 150 osób związanych z branżą grzewczą.
Pierwszą część konferencji rozpoczął dr inż. Mieczysław Dzierzgowski (wykładowca Politechniki Warszawskiej) wystąpieniem na temat audytu energetycznego w obiektach przemysłowych na przykładzie hangaru samolotowego. Audyt wdrożony metodą „Termosystem” poprawia efektywność energetyczną w obiekcie, pozwala obniżyć zużycie ciepła i koszty ogrzewania.
Szczegółowe wiadomości dotyczące oczekiwań polskich klientów wobec systemu HVAC przekazała słuchaczom Joanna Ryńska, redaktor naczelna portalu EER.pl i magazynu „Papieer”.
O nowoczesnych formach wzornictwa przemysłowego i możliwościach ich wykorzystania przy projektowaniu urządzeń przemysłowych opowiedział Jarosław Szymański ze Studia 1:1. Był to temat szczególnie bliski firmie FLOWAIR, ponieważ kładzie ona szczególny nacisk na nowoczesne trendy wzornicze przy projektowaniu urządzeń. Dzięki temu nagrzewnice LEO były dwukrotnymi finalistami konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut.
Ostatnia części konferencji prowadzona była przez pracowników firmy FLOWAIR, którzy prezentowali nowe rozwiązania zintegrowanej automatyki w nagrzewnicach LEO i Robur.
Flowair docenia projektantów
FLOWAIR chce wspierać i promować projektantów, dlatego oferuje szereg udogodnień w ich codziennej pracy - zaczynając od przygotowania dokładnych dokumentacji technicznych, poprzez program ułatwiający dobór urządzeń, kończąc na organizacji szkoleń i konferencji. Dodatkowo firma kładzie duży nacisk na promowanie i docenianie pracy i zawodu projektanta instalacji grzewczych. Tak powstała idea konkursu INNOWACJE W TECHNICE GRZEWCZEJ, której symbolem jest HELIOS.
Konkurs ma na celu promowanie tych projektantów, których prace wyróżniają się w szczególny sposób: charakteryzują się innowacyjnością, wysoką estetyką, a także wykorzystaniem pełnej gamy możliwości urządzeń firmy FLOWAIR. Do konkursu zgłoszono blisko 100 projektów systemów ogrzewania nadmuchowego oraz systemów wentylacji z całej Polski.
Podczas konferencji zaprezentowano 10 projektów, które zostały zakwalifikowane do finału konkursu. Na jego rozstrzygnięcie trzeba było zaczekać aż do wieczornej gali, która odbyła się w Hotelu Jan III Sobieski w centrum Warszawy.
Rozdanie HELIOSów na wieczornej gali
W kategorii INNOWACJE W TECHNICE GRZEWCZEJ zwyciężyła Pani Ewa Tenerowicz z Pracowni Projektowej Projektowanie i Nadzorowanie Zdzisław Kufel za projekty Fabryki Przetwórstwa Papierniczego i Zakładu Stolarskiego w Topoli, w drugiej kategorii PROMOWANIE OGRZEWANIA NADMUCHOWEGO Pani Danuta Turczyńska z firmy Klimat za projekt Budynków magazynowych „Centrum Bik” w Sosnowcu i Krakowie. Zwyciężczynie oprócz statuetek Helios otrzymały 14-dniowe dwuosobowe wycieczki do Barcelony.
W czasie spotkania wręczono także 23 wyróżnienia, które zostały nagrodzone trzydniowymi wycieczkami do Włoch. Osoby wyróżnione będą miały możliwość zwiedzenia fabryki Ferrari w Maranello.
Zarówno konferencja, jaki i wieczorna gala były świetną okazją do uczczenia jubileuszu 5-lecia firmy FLOWAIR oraz podziękowania swoim klientom za długoletnią współpracę.


Fot. Flowair