Z początkiem września LG Electronics rozpoczyna nowy sezon szkoleń w swoich Akademiach Klimatyzacji w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni. Dokładny harmonogram dla wszystkich trzech Akademii jest dostępny na stronie www.akademiaklimatyzacji.lge.pl.

Harmonogram szkoleń w Akademii Klimatyzacji LG jesień / zima 2012 już dostępny
Akademia Klimatyzacji LG to międzynarodowy projekt, którego celem jest stałe podnoszenie kwalifikacji wśród specjalistów i profesjonalistów branży klimatyzacyjno – grzewczej poprzez organizację cyklicznych szkoleń i spotkań.
W Polsce, LG Electronics posiada 3 Akademie Klimatyzacji: w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni.
Wszystkie ośrodki oferują w pełni wyposażone sale wykładowe oraz sale zajęć praktycznych, w których zainstalowane zostały: klimatyzatory serii ArtCool Inverter, systemy Multi Inverter, systemy Multi V, pompy ciepła Therma V oraz systemy oświetlenia LED i PLS. Taki układ pozwala pozyskaną wiedzę na temat najnowszych trendów i rozwiązań technicznych w dziedzinie klimatyzacji i ogrzewania uzupełnić o zajęcia montażowo – serwisowe.
Szkolenia są prowadzone przez profesjonalistów dla profesjonalistów: dystrybutorów, handlowców, projektantów, instalatorów, serwisantów branży HVAC. Zdobyte nowe kwalifikacje zawodowe potwierdzone są odpowiednimi certyfikatami.
Głównym celem biznesowym Akademii Klimatyzacji LG jest prowadzenie szkoleń produktowych i branżowych. Jednak idea Akademii LG rozwija się i z miesiąca na miesiąc przybywa okazji do spotkań. W Akademiach prowadzone są szkolenia nie tylko LG ale także spotkania branżowe organizowane przy współpracy z innymi producentami czy uczelniami technicznymi. Ostatnim hitem popularności są niewątpliwie specjalistyczne szkolenia kończące się certyfikacją (tzw. Zielona Karta).
Akademie Klimatyzacji to również miejsce po prostu dobrej zabawy. Na stałe do kalendarza Akademii weszły wtorkowe śniadania biznesowe, które odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca i są okazją do nieformalnego spotkania przy porannej kawie i przekąsce.


Co sezon firma LG ogłasza nowy plan szkoleń. Oprócz tematów, które na stałe wpisały się w kalendarz Akademii, co kilka miesięcy wprowadzane są nowe szkolenia. W najbliższym sezonie nowością jest szkolenie dot. Hydro Kit – modułu centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej dla systemów Multi V .
Jestem przekonany, że szkolenie to cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem, ” – powiedział Marek Myszkiewicz, LG Academy and Technical Manager - „jest to bowiem rozwiązanie, które daje szerokie możliwości instalacji oraz bardzo dużą wydajność przy niskim zużyciu energii elektrycznej, a Polacy, tak jak reszta świata, zaczynają budować domy oraz budynki użyteczności z coraz większą świadomością kosztów eksploatacyjnych. Z kolei dla specjalistów, Hydro Kit to szereg ciekawych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych.”

W najbliższych planach firma LG Electronics zamierza wprowadzić nowe szkolenie dla projektantów. Wszystkie nowości komunikowane są na stronie www.akademiaklimatyzacji.lge.pl – można tam na bieżąco sprawdzić aktualny harmonogram spotkań, a także zapisać się na wybrane szkolenie wypełniając formularz elektroniczny.

O Akademii:

Akademia Klimatyzacji LG to międzynarodowy projekt, którego celem jest stałe podnoszenie kwalifikacji wśród specjalistów i profesjonalistów  branży klimatyzacyjno – grzewczej poprzez organizację cyklicznych szkoleń i spotkań.
W Polsce, LG Electronics posiada 3 Akademie Klimatyzacji: w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni.
Wszystkie ośrodki oferują w pełni wyposażone sale wykładowe oraz sale zajęć praktycznych, w których zainstalowane zostały flagowe urządzenia klimatyzacyjne LG. Taki układ pozwala pozyskaną wiedzę na temat najnowszych trendów i rozwiązań technicznych w dziedzinie klimatyzacji i ogrzewania uzupełnić o praktyczne zajęcia montażowo – serwisowe.
Głównym celem biznesowym Akademii Klimatyzacji LG jest prowadzenie szkoleń produktowych i branżowych. Szkolenia są prowadzone przez profesjonalistów dla profesjonalistów: dystrybutorów, handlowców, projektantów, instalatorów, serwisantów branży HVAC. Zdobyte nowe kwalifikacje zawodowe potwierdzone są odpowiednimi certyfikatami.Kontakt dla mediów
Tatiana Sobańska,
Product Marketing Manager, Dział Klimatyzacji

LG Electronics Polska Sp. z o. o.
Al. Jerozolimskie 162A
02-342 Warszawa
Tel: +48 22 48-17-409
E-mail: tatiana.sobanska@lge.com