Firma Maxair hvac technic Sp. z o.o. w tym roku wprowadza na polski rynek nową markę wentylatorów Harmann Ventilatoren.
Wentylatory Harmann produkowane są w Niemczech. Sztandarowym produktem w ofercie jest kanałowy wentylator diagonalny JETTEC, który dzięki unikalnej konstrukcji osiąga dużo lepsze parametry niż konkurencyjne produkty dostępne na rynku foto Jettec
>>więcej
Poza wentylatorem Jettec oferta Maxair poszerzyła się o następujące typoszeregi:
- RM - wentylator kanałowy do montażu w kanałach okrągłych. Typowy produkt z wirnikiem promieniowym i obudową wykonana z blachy stalowej malowanej proszkowo. Typoszereg w średnicach od 100 do 315 mm foto RM
- RP - jak wyżej, lecz z tą różnicą, że obudowy wykonane są z tworzywa sztucznego.
Ponadto pojawiły się 3 nowe typoszeregi przeznaczonych do montażu w kanałach okrągłych: M-Box, Acubox, Izobox foto Isobox. Są to serie uzupełniających się typoszeregów wentylatorów do kanałów okrągłych o średnicach od 100 do 500 mm. Różnią się izolacją obudowy, typami wirników itp.

Rys. 1. Wentylatory Harmann
Grupa wentylatorów kanałowych Harmann Ventilatoren obejmuje także modele DFR, DRB, DRBI, MBC - wszystkie przeznaczone do montażu w kanałach prostokątnych. Wydajności wentylatorów tych typoszeregów sięgają 11 000 m3/h.
Ponadto w ofercie Harmann znajdują się wentylatory dachowe. Na uwagę zasługuje model DVR foto DVR wykonany z aluminium.
Uzupełnieniem oferty są nagrzewnice kanałowe, filtry oraz akcesoria do wentylatorów.
Maxair jest wyłącznym dystrybutorem marki Harmann Ventilatoren w Polsce. Wkrótce oferta niemieckiej marki zostawnie poszerzona o nowe produkty.