Urządzenia do filtracji pyłów mokrych HARD 2000 i urządzenia do filtracji suchych pyłów STRONG 1000 - nowości w ofercie Centrum Techniki Wentylacyjnej KLIMAWENT.

HARD 2000
Urządzenie do filtracji pyłów mokrych

HARD-2000 jest przeznaczone do oczyszczania powietrza z pyłów lepkich oraz zanieczyszczeń gazowych. Jest idealnym rozwiązaniem między innymi dla:
• filtracji aerozoli powstających przy procesach malowania natryskowego,
• filtracji powietrza zanieczyszczonego drobinami tłuszczu przy wyciągach kuchennych,
• filtracji powietrza zanieczyszczonego cząstkami smarów i past przy procesach polerowania.
Z uwagi na lepki charakter pyłów urządzenie nie posiada pojemnika gromadzącego odpady. Wszelkie zanieczyszczenia zostają zatrzymane przez poszczególne filtry, które należy okresowo wymieniać. Zanieczyszczenia gazowe są pochłaniane przez złoże filtracyjne w postaci granulowanego węgla aktywnego. Urządzenie jest przystosowane do zamocowania ramienia ssącego o średnicy nominalnej 200 mm. >>więcejSTRONG 1000
Urządzenie do filtracji suchych pyłów

Urządzenie STRONG-1000 jest przeznaczone do oczyszczania powietrza z pyłów suchych, powstających w trakcie rozmaitych procesów produkcyjnych. Urządzenia STRONG-1000 oraz STRONG-2000 są przeznaczone do oczyszczania powietrza z pyłów suchych, powstających w trakcie rozmaitych procesów produkcyjnych w przemyśle metalowym, chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym, tworzyw sztucznych i innych.
Maksymalna temperatura przetłaczanego powietrza wynosi 60ºC. Dzięki automatycznie oczyszczanemu filtrowi nabojowemu z membraną teflonową cząsteczki pyłu – nawet te mniejsze niż 0,4 μm – są oddzielone na powierzchni zewnętrznej filtra, skąd są okresowo strzepywane impulsami spreżonego powierza. >>więcej