Rok 2005 w asortymencie urządzeń klimatyzacyjnych Haier przyniesie wiele zmian. Niewiele jest firm mogących poszczycić się tak szerokim wachlarzem nowości. Przy okazji informujemy, że firma Haier, obecna również na polskim rynku (www.haier.pl) zmieniła swoje logo.

W roku 2004 Grupa Haier obchodziła 20. rocznicę działalności. W ciągu tego czasu Haier osiągnął ogromny sukces.


Haier jest obecnie międzynarodową organizacją rozpoznawalną na całym świecie. By móc dalej się rozwijać, Haier powinien być gotowy i otwarty na zmiany towarzyszące zmianom rynkowym. Zmiana logo jest przykładem takiej właśnie innowacji. Nowe polskie logo jest prostsze, bardziej stylowe, nowocześniejsze i łatwiej rozpoznawalne. Lepiej odzwierciedla wizerunek firmy oraz jej ambicje i dążenie do integracji w ramach ogólnoświatowej ekonomii.
Nowe urządzenia HAIER w sezonie 2005
Firma Haier jako jeden ze światowych liderów w branżach AGD, RTV oraz klimatyzacji oferuje 13.000 modeli w 89 kategoriach produktów sprzedawanych aż w 165 krajach. Oferowane produkty mają być z założenia solidnie wykonane i przystępne cenowo dla szerokich rzesz społeczeństwa. W roku 2005 firma planuje dalszą ekspansję na rynkach światowych. W zakresie klimatyzacji Haier proponuje szereg nowości, które pozwolą praktycznie każdemu klientowi wybrać produkt odpowiadający jego wymaganiom zarówno pod względem technicznym jak i wzorniczym. Ponieważ produkty obecnie różnią znacznie między sobą ma to również odzwierciedlenie w grupach cenowych. Haier proponuje więc jednostki bardzo konkurencyjne cenowo, jak również klimatyzatory konkurujące z najlepszymi markami w branży, począwszy od pojedynczych ściennych „splitów” inwerterowych kończąc na systemach VRV i chillerach.
Flagowym produktem wśród klimatyzatorów ściennych jest Super DC Inwertor z serii Highline. Model ten występuje w dwóch wersjach – 2500W/3150W oraz 3500W/4200W. Są to wartości nominalne, jednak zakres mocy w tych urządzeniach to odpowiednio do 4800W oraz 6500W. Przy małym zapotrzebowaniu na chłód/ciepło urządzenia oferują moc już od 600W.
O wydajności Super DC Inwerterów najlepiej świadczą następujące współczynniki mniejszego z nich:

EER (W/W) 6,05
COP (W/W) 5,96
.
W roku 2005 Haier oferuje 14 typów klimatyzatorów z linii domestic/residential zarówno z pompą ciepła jak i bez w zakresach mocy od 5.000 do 22.000 Btu/hr.
Drugą grupę klimatyzatorów stanowią urządzenia z linii Ligot commercial, na które składają się klimatyzatory pojedyncze podłogowo-sufitowe, kasetonowe oraz kanałowe. Są to urządzenia o mocach od 9000 do 88.000 Btu/h. Występują one w wersjach „fixed speed” na R407C oraz inwerterach na R407C lub R410A.

Różnorodność wewnętrznych jednostek klimatyzatorów ściennych produkowanych przez Haier
Kolejną grupą są klimatyzatory free multi, które pozwalają na dobór 4 parowników różnego typu do jednego skraplacza. Są one niezastąpione w sytuacjach, gdy jeden typ parownika nie wystarcza a ilość skraplaczy na elewacji musi być ograniczona. Skraplacze mają moc od 8,2 kW do 24,6 kW.
Dla najbardziej wymagającej klienteli Haier produkuje systemy Home MRV oraz Commercial MRV. Te pierwsze występują ze skraplaczami o mocach 24.000 i 48.000 Btu/h (7 i 14 kW). Można do nich montować wszystkie typy parowników od 7.000 do 24.000 Bru/h w zależności od typu. 14-kilowatowy skraplacz umożliwia położenie 70 m linii chłodniczej. Można podłączyć do niego 8 parowników o mocach od 2 do 7,1 kW. Ponieważ jest to urządzenie inwerterowe, jest bardzo oszczędne, precyzyjne (0,5oC) i trwałe.
Commercial MRV jest klasycznym systemem typu VRF ze skraplaczem inwerterowym o mocy 96.000 Btu/h. W roku bieżącym urządzenie to oferowane będzie na gaz R410A (przejście z R407C). Parowniki mają moc chłodniczą od 7.000 Btu/h do 45.000 Btu/h.
Urządzenia te mogą mieć sterowanie indywidualne, grupowe, scentralizowane, „master/slave”, telefoniczne oraz sieciowe. W funkcji chłodzenia urządzenia te pracują do temperatury zewnętrznej -5oC a w funkcji grzania najniższą dopuszczalną temperaturą jest -15oC. Poza standardowym systemem kodów błędów, urządzenia MRV sprawdzają również prawidłowość okablowania oraz podłączeń rur chłodniczych. Aby móc sprawnie zarządzać systemem, istnieje możliwość obliczenia indywidualnych kosztów związanych z pracą każdego parownika. System podsumowuje całą historię pracy poszczególnych jednostek wewnętrznych i umożliwia comiesięczne wydrukowanie kosztów rzeczywistych. Ma to znaczenie w przypadku budynków, w których znajduje się grupa firm lub apartamentów.
Ze względu na różne umiejscowienie parowników, ich moc będzie się nieznacznie różniła w zależności od odległości od skraplacza. Jednak zastosowanie czujnika ciśnienia bardzo efektywnie kompensuje różnice pomiędzy parownikami, co w praktyce eliminuje to zjawisko.
Jeden skraplacz może obsłużyć do 16 parowników. Suma mocy chłodniczej parowników może dojść do 135% mocy chłodniczej skraplacza.
W przypadku zapotrzebowania na duże instalacje firma Haier oferuje różne rodzaje chillerów o mocach od 9kW do 1.582/1.815 kW wraz z różnymi typami fan coili.