Dziś trudno sobie wyobrazić estetyczną łazienkę, a zwłaszcza przestronny salon kąpielowy, bez dekoracyjnego grzejnika, który zapewni we wnętrzu przyjemne ciepło, a zarazem będzie harmonizował z resztą wyposażenia.

Z myślą o tym Villeroy & Boch - znany producent ceramiki łazienkowej, płytek, mebli łazienkowych, armatury i akcesoriów oraz artykułów wellness – nawiązał współpracę z firmą Zehnder, produkującą eleganckie grzejniki, nie tylko do łazienek.

Owocem tej współpracy jest linia sygnowana Villeroy & Boch by Zehnder, która obejmuje pięć modeli grzejników dekoracyjnych: Cinus, Cinus C, Ovida, Ovida C oraz Nobis. Ich wzornictwo jest autorstwa Villeroy & Boch, a za produkcję odpowiada Zehnder, co jest gwarancją najwyższej jakości wyrobów. Kształty i paleta barw wspomnianych modeli nawiązują do wyposażenia łazienek Villeroy & Boch. Zestawione z wybranymi kolekcjami ceramiki, mebli i płytek, pozwolą zaaranżować łazienkę w stylu Metropolitan, Easy, Country lub Classic.

Grzejnik Cinus skonstruowany jest z prostych, poziomych kolektorów o średnicy 20 mm, przymocowanych techniką zgrzewania krzyżowego do dwóch pionowych, usytuowanych po lewej stronie kolektorów zbiorczych o średnicy 30 mm. Rurki poziome są na krańcach walcowane na okrągło. Grzejnik wyróżnia element w kształcie niedomkniętego okręgu, służący do suszenia ręczników. Dostępne są trzy wysokości: 1304, 1520 i 1736 mm, przy szerokości 478 mm. Wariantem tego modelu jest Cinus C, w którym rurki poziome są wygięte w lekki łuk. Efektem tego jest nieznacznie mniejsza szerokość grzejnika (470 mm), ale zwiększona łatwość zawieszania tkanin.

Kształt Ovida bliższy jest klasycznej łazienkowej „drabince”. Na jego symetryczną konstrukcję składają się proste poziome kolektory (Ø 20 mm) rozmieszczone na oddalonych od siebie kolektorach pionowych (Ø 38 mm). W tym grzejniku do zawieszania ręczników służy element owalny, wyprofilowany w stronę wnętrza. W modelach o rozmiarze 1189 x 545 mm i 1486 x 545 mm znajduje się jedna taka pętla, w 1783 x 545 mm – dwie. Ovida C, podobnie jak Cinus C, ma łagodnie wygięte rurki i jest nieco węższy niż Ovida – 543 mm.


Grzejnik Cinus

Grzejnik Nobis jest najbardziej charakterystyczny – jego wygląd czyni z niego idealny produkt do łazienek w stylu klasycznym. Składa się z precyzyjnych rur o średnicy 25 mm, połączonych ze sobą specjalnie profilowanymi kształtkami mosiężnymi. Oferowany jest w dwóch rozmiarach – 965 x 500 i 1520 x 500 mm.


Grzejnik Nobis

Nobis dostępny jest wyłącznie w wykonaniu chromowanym. Pozostałe grzejniki standardowo występują w wersji białej (RAL 9016), a ponadto w bogatej palecie barw Zehnder, która obejmuje linie kolorystyczne Classic, Trendy i Metallic Looks oraz powierzchnię chromowaną. Sześć dodatkowych odcieni zapożyczono z edycji umywalek Loop & Friends Colorline, dzięki czemu grzejniki znakomicie współgrają z ceramiką łazienkową Villeroy & Boch. Wszystkie modele można wyposażyć w dekoracyjne zawory i głowice oraz grzałki elektryczne – wyjątek stanowi Nobis, który ma tylko zasilanie wodne.


Grzejnik Ovida

Dopełnieniem Villeroy & Boch by Zehnder jest panel dekoracyjny Campus, który można zamontować za grzejnikami Cinus, Cinus C i Nobis. Jest dostępny w trzech rozmiarach dla modeli Cinus i Cinus C (1448 x 550,1664 x 550 i 1880 x 550 mm) oraz w dwóch dla modelu Nobis (1110 x 50 i 1664 x 550 mm). W sumie oferowany jest z czterema rodzajami forniru naturalnego – bambus, drewno orzechowe, dąb bejcowany na ciemno i Linea – oraz trzema rodzajami powierzchni lakierowanej – biel, zieleń szkliwiona, szaroniebieski błyszczący. Dedykowane są one odpowiednio programom mebli Aveo, Pure Basic, Bellevue i Central Line z asortymentu Villeroy & Boch, o takim samym wykończeniu.