Firma Zehnder specjalizuje się w grzejnikach „na miarę”, czyli takich, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Nietypowe zlecenia stają się standardem za sprawą ogromnego wyboru wysokości, długości i kolorów, w których dostępne są – z ekspresowym terminem realizacji – prawie wszystkie modele grzejników.

Rozwiązania o jeszcze większym stopniu skomplikowania (łuki, zestawienia kątowe, romby) realizowane są na specjalne zamówienie. Dotyczy to zarówno grzejników zbudowanych z rurek lub członów (zehnder charleston, euro, excelsior i kleo), jak i panelowych (zehnder nova, dualis) czy konwektorowych (zehnder stratos i radiavector).


Zehnder Radiavector

Możliwość zamówienia długiego i niskiego albo wysokiego i wąskiego grzejnika to nie wszystko – dodatkowo niektóre występują w wariancie poziomym lub pionowym (np. zehnder kleo, dualis, nova), w wersji wolnostojącej lub naściennej (np. zehnder nova, radiavector, stratos), co jeszcze zwiększa ich potencjał w aranżacji wnętrza.


Charleston - wykonanie specjalne

Najbardziej wszechstronny wśród wspomnianych modeli jest zehnder charleston – może mieć głębokość od 62 do 210 mm (od 2 do 6 kolumn w żeberku), wysokość od 190 do 6000 mm, zaś długość od 2 do 100 żeberek w gotowym zestawie (jeden element – 46 mm dł.), przy czym na życzenie możliwe są jeszcze dłuższe. Jego dodatkowym atutem jest bogata paleta kolorystyczna – aż 700 odcieni, m.in. niezwykle atrakcyjna wizualnie wersja technoline, czyli naturalny kolor stali powleczonej bezbarwnym lakierem.


Zehnder Charleston wysoki luk

Zehnder nie poprzestał na niestandardowych wymiarach grzejników – jest w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane i oryginalne pomysły swoich klientów. Na zamówienia wykonywane są specjalne kształty modeli zehnder charleston, zehnder excelsior, zehnder nova i zehnder radiavector.


Zehnder excelsior jako barierka

Formuje się je w łuki, także wielokrotne, i załamania kątowe, dzięki temu grzejniki mogą być montowane wzdłuż zakrzywionych ścian lub w narożnikach. Dostępne akcesoria pozwalają zastosować grzejniki w niecodzienny sposób, np. jako barierkę, balustradę schodów, ściankę działową, grzejnik z siedziskiem lub ze ściętą krawędzią dopasowaną do linii stropu poddasza.


Zehnder Kleo Horizontal