Naukowo udowodniony został wpływ jaki mają na człowieka kolory. Każdy z nich może odpowiednio nas nastrajać, kolory są istotnym elementem ożywiającym, wywołują emocje, wspomnienia. Dzięki nim możemy się lepiej skupić, bądź zrelaksować. Kolory są również nieodłącznym elementem wystroju naszych wnętrz.

Grzejniki INSTAL-PROJEKT w najmodniejszych kolorach 2011
Projektanci firmy INSTAL-PROJEKT nie zapominają o sile działania barw i pozwalają nam wybierać kolory grzejników zgodnie z naszymi potrzebami i obowiązującymi trendami.

Wiosna to czas eksplozji kolorów. Stajemy się w tym czasie bardziej pogodni, radośni i zyskujemy chęć do nowych wyzwań. Czy tak nie powinno być zawsze? Owszem! Dzięki kolorom jesteśmy szczęśliwsi, więc powinny nam one towarzyszyć wszędzie.

Dzięki 4 paletom kolorystycznym firmy INSTAL-PROJEKT, dostosowanym do aktualnych trendów w dziedzinie kolorystyki wyposażenia wnętrz nawet zwykły grzejnik może stać się niezwykły! To umożliwia odważne stosowanie barw i eksperymentowanie z ich zestawieniami.

Najmodniejsze kolory tego sezonu to ognisty pomarańcz, zimny błękit, ożywczy turkus i słodki róż. Projektanci i trendsetterzy podkreślają, że należy na te barwy spojrzeć na nowo, świeżym okiem. INSTAL-PROJEKT idąc zgodnie z duchem czasów spełnia oczekiwania klientów, tworząc grzejniki w kolorach odpowiadających najnowszym trendom sezonu. Pomarańcz mobilizuje nas do działania i daje mnóstwo pozytywnej energii. Błękit – w ostatnich latach spychany na margines w projektowaniu wnętrz, teraz nabiera chłodnego, minimalistycznego wyrazu – projektanci chętnie wykorzystują jego relaksujące właściwości. Turkus dodaje egzotyki i świeżości, a róż zestawiony z odpowiednimi dodatkami nadaje wnętrzu oryginalnego wyrazu i kojarzy się z modną stylistyką orientalną. We wnętrzu kolory te będą estetyczną dominantą przyciągającą wzrok, dlatego warto wykorzystać je w wypadku grzejników umieszczonych na eksponowanym miejscu. Nawet najbardziej spokojny w formie grzejnik dzięki takiej dawce kolorowej energii nabierze niezwykłego charakteru.

Z drugiej strony modne są również tonacje spokojne, pastelowe. Odcienie kremowe i stonowane odcienie grafitu, a zwłaszcza ciepły kolor z palety INSTAL-PROJEKT – Cream czy srebrzysty Graphite są bardzo uniwersalne. Dostosowują się do każdego wnętrza, wpisując się w modny trend ożywiania przestrzeni naturalnymi barwami. Grzejnik w takim kolorze świetnie sprawdzi się zarówno w rustykalnym domu nad morzem, jak i nowoczesnym, eleganckim, miejskim wnętrzu. Dodatkowo grzejniki w kolorze grafitowym nasuwają skojarzenie z tajemniczością. Idealnie wpasują się w przestrzeń taką jak galeria sztuki, czy nocny klub. Podobnie jest z chromowanymi wersjami grzejników. Kojarzą się z prostotą i surowością. Będą dobrze wyglądać we wnętrzach eklektycznych, np. na ścianach z cegły lub płytkach ceramicznych w czerni albo bieli. Takie klasyczne barwy grzejników mogą też ciekawie wyglądać w zestawieniu z bardziej wyrafinowanymi, nowoczesnymi formami – np. grzejników z grupy Trendy.

INSTAL-PROJEKT chce w tym sezonie promować najnowsze trendy i wyjść swoim klientom na przeciw, dzięki czemu grzejnik Stick w kolorze Cream i Retto w kolorze Graphite będą dostępne bez dodatkowych opłat za kolor.

INSTAL-PROJEKT_S03_zdjęcie 001_grzejnik_Tubus_projekt_Roman_Gawłowski_Zdjęcia wykonano przez Jacka Świderskiego w Salonie Koło w KrakowieINSTAL-PROJEKT_S03_zdjęcie014_grzejnik_Puls_detal_projekt_Marcin_Jędrzak_Zdjęcia wykonano przez Jacka Świderskiego w Salonie Koło w KrakowieINSTAL-PROJEKT_S03_zdjęcie020_grzejnik_Tubus_projekt_Roman_Gawłowski_Zdjęcia wykonano przez Jacka Świderskiego w Salonie Koło w Krakowie
INSTAL-PROJEKT_S03_zdjęcie002_grzejnik_Retto_projekt_Małgorzata_Olszewska_Zdjęcia wykonano przez Jacka Świderskiego w Salonie Koło w KrakowieINSTAL-Projekt_S03_ZDJĘCIE011_GRZEJNIK_Stick_projekt_Małgorzata_Olszewska_Zdjęcia wykonano przez Jacka Świderskiego w Salonie Koło w Krakowie