Dzisiejsza architektura to już nie tylko domy budowane na wzór „kwadratu z prostym dachem”. Coraz częściej krajobraz Polski zdobią budynki o wyszukanych kształtach i dużych przeszkleniach. W salonach najczęściej zaprojektowane są duże okna, przez które można oglądać świat na zewnątrz. To właśnie kolory natury, które widzimy za oknem dodają uroku każdemu domu – w lecie cieszymy oczy zielenią, a w zimie biel napawa nas spokojem. Co jednak zrobić, jeśli w salonie brakuje miejsca na tradycyjny grzejnik, który można zawiesić na ścianie? Jak estetycznie zaaranżować wnętrze, by było ładne a przy tym ciepłe?

Grzejniki do zadań specjalnych!
Jeszcze do niedawna w naszych domach, firmach oraz przedsiębiorstwach królowały ciężkie, żeliwne grzejniki. Obecnie są one już przeżytkiem, a na rynku możemy znaleźć wiele nowatorskich rozwiązań. Jednym z nich, idealnym do zastosowania w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami są grzejniki kanałowe.

„Zawsze marzyliśmy z mężem, że nasz salon to będzie okno na świat. Zaprojektowaliśmy dom z dużymi przeszkleniami i efekt był nadzwyczajny. Jednak pojawił się problem w momencie doboru odpowiednich grzejników do salonu. Ogrzewanie podłogowe odrzuciliśmy na samym początku ze względu na parkiet na podłodze, a zainstalowane ogrzewanie gazowe wymagało doboru odpowiednich grzejników” - mówi Pani Agata z Warszawy, która już od roku mieszka w swoim nowym domu – „Na szczęście, wbrew naszemu przekonaniu, że na rynku są dostępne tylko grzejniki naścienne, odkryliśmy grzejniki kanałowe, które idealnie nadają się do montażu pod oknami sięgającymi do samej ziemi. Nasz wybór padł na firmę Convector z Krakowa, nie tylko dlatego, że wspieramy polską gospodarkę, ale również ze względu na precyzyjną technikę ich wykonania.”

Grzejniki kanałowe to idealne rozwiązanie do pomieszczeń z dużymi przeszkleniami. Zamontowane w pobliżu drzwi tarasowych lub balkonowych, w specjalnym zagłębieniu w podłodze, tworzą skuteczną barierę dla przenikającego przez szyby chłodu. Zasada działania takich grzejników jest bardzo prosta, a mianowicie w ich przypadku element grzewczy podłączony jest do instalacji centralnego ogrzewania, z którego wraz z wodą zabierane jest ciepło. Następnie jest ono oddawane do pomieszczenia. Montując tego typu instalację bardzo ważne jest, aby stosować się do instrukcji producentów.

„Grzejniki kanałowe to nie tylko świetne rozwiązanie stosowane w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych, z powodzeniem sprawdzają się również w firmach, przedsiębiorstwach oraz budynkach użyteczności publicznej. W doskonały i dyskretny sposób dostarczają ciepło do pomieszczenia, a przy tym są ekonomicznym i estetycznym sposobem ogrzewania dużych przestrzeni. Są praktycznie niewidoczne, dzięki czemu nie zasłaniają niczego i nie zajmują wiele miejsca. Dlatego w swojej ofercie przygotowaliśmy 3 typy grzejników kanałowych, tak, aby zaspokoić potrzeby wszystkich naszych Klientów.” – podkreśla Jerzy Rusek, Prezes Zarządu firmy Extreme Sp. z o.o., producenta grzejników marki Convector

Dziś grzejnik to nie tylko urządzenie oddające ciepło bezpośrednio do pomieszczenia, to także element ozdobny, który powinien komponować się z każdym wnętrzem. Dlatego warto rozważyć montaż grzejników kanałowych w swoim domu, zwłaszcza jeśli posiadamy duże, przestronne okna.

Źródło: Extreme Sp. z o.o., www.convector.pl

Źródło: ''

Komentarze

  • Wolę tradycjne

    Najlepiej coś z <a href="http://www.termatechnologie.com">Terma Technologie</a>