Zehnder charleston to wyjątkowy produkt w ofercie firmy Zehnder. Należy do tzw. grzejników „na miarę”, co oznacza, że jego cechy można dobrać tak, aby idealnie pasował do każdego wnętrza.

Klasyczna forma, doskonała jakość, bogactwo możliwości

zehnder charleston estetyką nawiązuje do znanych i wciąż popularnych „żeberek” żeliwnych, jednak przewyższa je parametrami. Na jego klasyczną, ponadczasową formę składają się nowoczesne żeberka stalowe, połączone niewidocznym spawem wewnętrznym. Dzięki zastosowaniu stali precyzyjnej osiągana jest powierzchnia bardzo wysokiej jakości, gładka i estetyczna. Stal jako materiał nagrzewa się znacznie szybciej niż żeliwo, co wpływa na czas reakcji, a nieco wyższa niż w grzejnikach płytowych pojemność wodna sprawia, że czas stygnięcia jest wydłużony – to przekłada się na wysoką jakość odczuwania stabilności temperatury.Liczba wariantów zehnder charleston jest ogromna: głębokość od 62 do 210 mm (zależy od liczby kolumn w żeberku, a może ich być od 2 do 6), wysokość od 190 do 6000 mm, zaś długość – od 2 do 100 żeberek w gotowym zestawie (jeden element – 46 mm długości), choć na życzenie możliwe są jeszcze dłuższe. Kolejną zaletą tego modelu jest niezwykle obszerna paleta kolorystyczna. Standardowo zehnder charleston występuje w kolorze białym (RAL 9016), jednak można go zamówić w jednym z 60 kolorów z palety barw Zehnder. Szczególnie modny jest ostatnio technoline, czyli naturalny kolor stali powleczonej bezbarwnym lakierem. Na specjalne zamówienie dostępne są także wersje cynkowane (ogniowe lub galwaniczne) albo pokryte lakierem antybakteryjnym (Antibacterial), który wzbogacony jest cząsteczkami srebra.Transparentna konstrukcja grzejnika jest źródłem wielu korzyści. Sprawia, że łatwo się go czyści – co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach mieszkalnych o długim czasie przebywania (sypialnia, pokój dziecięcy), ale co najważniejsze – znaczna część ciepła oddawana jest przez przyjemne promieniowanie, a jedynie niewielka poprzez niekorzystną dla jakości powietrza konwekcję. Efektem tego jest bardzo łagodna amplituda grzewcza, a co za tym idzie – odczuwalny, wysoki komfort cieplny. zehnder charleston może być stosowany we wszystkich typach pomieszczeń, również tych o podwyższonej wilgotności powietrza, jak kuchnie i łazienki.Interesującą propozycją, zwłaszcza dla osób przeprowadzających remont, może być model tzw. renowacyjny, o rozstawie bocznym przyłączy 500 mm. Liczne nietypowe rozwiązania oferowane na specjalne zamówienie: grzejniki w kształcie łuków, także wielokrotnych, lub załamane pod kątem, wersje wolnostojące (także jako ścianki działowe) i wysokociśnieniowe do 18 bar, niestandardowe złącza (także z zaworem termostatycznym), są znakomitym dowodem na to, że jedynym ograniczeniem dla zehnder charleston jest pomysłowość właściciela czy projektanta wnętrza i... możliwości transportowe.

Nowe modele w ofercie – grzejniki wielofunkcyjne

W tym roku linia grzejników zehnder charleston rozszerzyła się o dwa nowe modele wielofunkcyjne, wyposażone w siedzisko – zehnder charleston bank i zehnder charleston bank-radiator.Pierwszy z nich przypomina podstawowy zehnder charleston. Gotowy zestaw składa się z 22 do 50 pionowych elementów, a każdy z nich zbudowany jest z 4, 5 lub 6 kolumn; dostępna jest tylko jedna wysokość – 430 mm. Standardowe złącza boczne znajdują się w dolnej części skrajnych członów, choć oczywiście istnieje możliwość innych konfiguracji. Ten model również może być uformowany w łuki lub pod kątem. zehnder charleston bank-radiator stanowi poziomą wersję opisanych wcześniej grzejników. Poprzecznie ułożone elementy – od 4 do 8 w gotowym zestawie, co daje wysokość od 470 do 650 mm – mogą składać się także z 4, 5 lub 6 kolumn, zaś dostępne długości to 1200, 1500, 1800, 2000, 2500 i 3000 mm. Złącza umieszczone są na krańcach najniższego członu. Integralną częścią tego grzejnika jest zestaw podpór ze stojakami do ustawienia na surowej posadzce oraz rama podtrzymująca siedzisko.

Paleta barw nowych modeli jest taka sama jak przy zehnder charleston – wyjątek stanowi niedostępny w tym przypadku kolor technoline i lakier antybakteryjny. Wersje do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności są cynkowane, a na życzenie powierzchnia może zostać pokryta lakierem na dowolny kolor. Stabilne siedzisko można wykonać z litego dębu w odcieniu jasnym lub ciemnym albo z tworzywa sztucznego okleinowanego na odcień olchy, kwarcu czy wzoru punktowanego.

Grzejniki zehnder charleston bank i zehnder charleston bank-radiator są polecane zarówno do prywatnych domów, jak i wnętrz komercyjnych. Ich transparentna konstrukcja sprawia, że są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości, a zatem doskonale nadają się do obiektów medycznych. Natomiast dzięki łagodnie zaokrąglonym liniom członów można je instalować w salach sportowych, szkołach lub przedszkolach bez obawy o bezpieczeństwo użytkowników.

zehnder charleston przypomina garnitur uszyty na miarę: wybór rozmiarów, kolorów – zarówno samego grzejnika, jak i siedziska – kształtów i rodzaju przyłączy jest tak bogaty, że można z nich stworzyć indywidualną, zupełnie niepowtarzalną kombinację.