Praktyczny, ale nieładny. Zazwyczaj schowany za zasłoną lub kanapą. Wstydzimy się jego pożółkłej odrapanej powierzchni. Szczególnie gdy jest stary, żeberkowy. Grzejnik, bo o nim mowa, zamiast szpecić może szybko odzyskać estetyczny wygląd.

Często nie zwracamy uwagi na oczywiste i niezbędne wyposażenie mieszkania. Zazwyczaj nie mamy wpływu na to jakie urządzenia zostają w nim zamontowane. Tak jest m.in. z kaloryferami, które w przypadku starszych mieszkań potrafią straszyć swoim wyglądem. Zamiast je ukrywać, można przy niewielkim nakładzie środków postarać się o ich zasłużoną renowację. W końcu spełniają funkcję, która jest nie do przecenienia.

Wystarczy chwila wolnego czasu, pędzel, puszka farby i gotowe. Dzięki Kalorynce marki Polifarb Dębica, każdy grzejnik odzyska świeży i estetyczny wygląd. Ta specjalistyczna emalia, produkowana na bazie dyspersji akrylowej, jest odporna na działanie podwyższonej temperatury. Co więcej, grzejniki pomalowane Kalorynką można wielokrotnie myć wodą z detergentami. Emalia pozostawia półpołyskliwe powłoki o wysokiej przyczepności do podłoża, odznaczające się wyjątkową trwałością koloru.Kalorynka przeznaczona jest do renowacji kaloryferów i instalacji grzewczych. Jednak ze względu na swoje właściwości, doskonale sprawdzi się również na innych elementach stalowych i żeliwnych.

Już wkrótce docenimy zalety centralnego ogrzewania. Zanim w chłodne wieczory rozejdzie się po domu przyjemne ciepło, sprawdźmy czy nasz grzejnik nie zasłużył na chwilę uwagi i wydobycie z cienia.