Talent i kompetencje trzech kobiet zaowocowały projektem nowego typu grzejnika o nazwie RGON, zgodnym z aktualnie obowiązującymi tendencjami wystroju wnętrz. Pogodzono wymogi estetyki, komfortu i ekologii.

W chwili, gdy poszanowanie środowiska i zrównoważony rozwój znajdują się w centrum obywatelskiej troski, grzejnik RGON na potrzeby codziennego życia domowego wykorzystuje najświeższe innowacje i proekologiczne techniki grzewcze.

Dekoracyjne grzejniki RGON zgodne są z zasadami poszanowania środowiska poprzez wykorzystanie naturalnych, nieszkodliwych dla zdrowia materiałów, które można w całości poddać recyklingowi i które wprowadzają do wnętrz komfort i harmonię. Charakterystyka termiczna grzejników umożliwia skuteczne oddawanie ciepła, przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii. Naturalne minerały (proszki mineralne), z których wykonane są grzejniki, rozprowadzają ciepło do wewnątrz i na powierzchnię w sposób całkowicie jednorodny.Grzejniki, których nazwa inspirowana jest greckim słowem ergon oznaczającym działanie, energię, to ręcznie rzeźbione, prawdziwe dzieła sztuki wnętrzarskiej, zgodnej z wymogami etyki i estetyki. Każdy egzemplarz jest cyzelowany przez artystkę rzeźbiarkę Catherine Lamps, która posługuje się delikatną i finezyjną techniką. Wszystko skupia się na jednej osi, co nadaje jej dziełu czystego i pełnego przestrzeni piękna. Tematy rzeźb są zróżnicowane i potraktowane w bardzo kobiecy sposób. Wśród 8 dostępnych wzorów odnajdujemy motywy zaczerpnięte z kultury i cywilizacji Egiptu (postacie Athor i Iris), Afryki, postacie zwierząt, a także parę zakochanych. Zabarwienie grzejników RGON wynika z zastosowania naturalnych proszków w takich kolorach, jak prowansalska żółć, błękit, zieleń, kolor terakoty, biel Carrara i barwy metali takich jak miedź i aluminium. Całkiem możliwe jest wykonanie wzorów na indywidualne zamówienie, w oparciu o oryginalne pomysły, zdjęcia lub po prostu opracowanie unikalnych wzorów.

Dekoracyjne grzejniki RGON to grzejniki typu promiennikowego, co oznacza, że ciepło emitowane jest bez nawiewu powietrza i bez wytwarzania zwęglonego pyłu, przy spełnieniu wymogów co do jakości i wilgotności powierza. W celu zaspokojenia potrzeb wszystkich użytkowników, powstały dwie wersje grzejników : jedna – elektryczna – z zastosowaniem oporników (moc 1000 W) oraz wersja dla instalacji centralnego ogrzewania, wykonana z rur miedzianych (1500 W). Wszystkie one spełniają wymogi norm CE.Prestiżowe grzejniki RGON dostępne są w krótkich terminach : od dwóch do trzech dni w przypadku pojedynczego grzejnika i w terminach 4-5-tygodniowych w przypadku produkcji na indywidualne zamówienie, z uwzględnieniem dostawy i instalacji.

Pod koniec kwietnia 2007 grzejniki RGON prezentowane były na Międzynarodowych Targach w Paryżu, gdzie zostały nagrodzone w konkursie Design i Środowisko. W związku z dużym zainteresowaniem, jakim się cieszą się te grzejniki, producent poszukuje przedstawicieli wśród sieci dystrybutorów i instalatorów w Europie i Ameryce Północnej.

Strona internetowa : www.rgon.fr