Zehnder enso to kolejny grzejnik, o który wzbogaciła się w tym roku oferta firmy Zehnder. Na pierwszy rzut oka to standardowa łazienkowa drabinka, jednak jej niezwykłość polega na tym, że poziome rurki zamknięto w prostokątnej ramie o miękko zaokrąglonych narożnikach, które udało się uzyskać dzięki zaawansowanej technologii produkcji. Drobiazg, ale jak wiele zmienia!

Dzięki tym krągłościom zehnder enso zyskuje zupełnie nowy wygląd – bardziej subtelny i dekoracyjny, może trochę kobiecy, może nieco w stylu retro? Tym samym doskonale wpisuje się w aktualne trendy wzornicze, czyli geometryczne formy o złagodzonych zarysach. Takiego designu nie są w stanie zaoferować zwykłe łazienkowe drabinki.

Nowy grzejnik łazienkowy wykonany jest z poziomych, okrągłych rurek o średnicy 23 mm, zaś profil okalający ma przekrój kwadratu 30 x 30 mm.

Odznacza się niewielką głębokością zabudowy, złącza z rozstawem 50 mm umieszczone są centralnie w dolnej części ramy. zehnder enso oferowany jest w czterech szerokościach (450, 500, 600 i 750 mm) oraz w czterech wysokościach (901, 1333, 1621 i 1945 mm). Między rurkami poziomymi są – w zależności od rozmiaru – jeden, dwa lub trzy większe odstępy, co pozwala wygodnie zawiesić na grzejniku mokre ręczniki. Standardowo zehnder enso dostępny jest w kolorze białym RAL 9016, na życzenie – w dowolnym odcieniu z palety barw Zehnder. W przyszłym roku firma planuje wprowadzenie elektrycznej wersji tego grzejnika.Informacje na temat grzejnika zehnder enso także na stronie www.zehnder.pl