Grzejnik Heatwave firmy Jaga będzie jednym z eksponatów wystawy „Dizajn na zimę: Light my fire”, organizowanej przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Misterna forma ornamentu, w jaką ujęte zostało urządzenie belgijskiego producenta, ma dużą szansę rozgrzać serca wszystkich wielbicieli dobrego wzornictwa.

Grzejnik HEATWAVE - ciepło wyrafinowane
Odczarowywanie grzejnika – tak w skrócie można określić intencję organizatorów wystawy „Design na zimę: Light my fire” organizowanej w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Grzejniki, które zostaną tam zaprezentowane, to coś więcej niż urządzenia grzewcze dbające na co dzień o komfortową temperaturę naszego otoczenia. To produkty o niezwykłej wymowie estetycznej, które mają w sobie to coś, co sprawia, że ogrzewają nie tylko nasze mieszkania, ale i duszę.

Jednym z eksponatów wystawy organizowanej w Cieszynie jest grzejnik Heatwave firmy Jaga, zaprojektowany przez Jorisa Laarmana. Grzejnik w formie kunsztownego ściennego ornamentu – misternej plecionki z liści i gałęzi – wymyka się wszelkim konwencjom w projektowaniu i konstrukcji tego typu urządzeń. Artystyczną ekspresję podkreślają: materiał z jakiego grzejnik został wykonany (syntetyczny beton) oraz kolory (jasnoszary oraz czarny). Całość wieńczy oryginalny zawór w kolorze srebra.

Heatwave
Ukłonem producenta w stronę użytkowości grzejnika jest modułowa konstrukcja, dzięki której można precyzyjnie dopasować jego gabaryty i moc do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Jeden moduł Heatwave zajmuje powierzchnię ok. 70x55 cm, waży ok. 12 kg i emituje 200 W. Grzejnik może być złożony maksymalnie z 6 modułów. Ten prezentowany na wystawie składa się z 2 elementów.

Na wystawie „Dizajn na zimę: Light my fire”oprócz grzejników pokazane zostaną także piece, kominki i koce – łącznie prezentowanych będzie ok.18 eksponatów, które w swej wymowie związane są z ciepłem.

- Chodziło mi o to, aby pokazać różne strony ciepła - techniczną, fizyczną i emocjonalną. Emocjonalne ciepło nakierowało mnie na konkretne rozwiązania (tekstylia), ale też zacieśniło krąg poszukiwań. W efekcie wystawa nie jest kompleksowym przeglądem instalacji potrzebnych do ogrzania - siebie, mieszkania, czy domu, ale jest bardziej "wystawą na zimę" - ciepłą i przyjemną – mówi Anna Zabdyrska, kurator wystawy.

Wystawa „Dizajn na zimę: Light my fire” otwarta zostanie 12 grudnia br. i potrwa do 23 stycznia 2011 r. Ekspozycja będzie mieścić się w budynku oranżerii Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. W imieniu firmy Jaga serdecznie zapraszamy.

Dizajn na zimę Light my fire

Dystrybutorem grzejników marki Jaga jest firma ANB. Więcej informacji: www.jaga.com.pl