Przez ostatnie lata ogrzewanie elektryczne cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród polskich konsumentów. To bardzo dobre rozwiązanie grzewcze, w zmiennych warunkach cieplnych. Kiedy dni mogą znacznie różnić się od siebie temperaturą, a pory roku bywają cieplejsze i chłodniejsze.

Grzejnik elektryczny – poznaj jego zalety
Ogrzewanie elektryczne jest często wybierane, gdy do domu nie można doprowadzić centralnego ogrzewania, lub jako dodatkowe źródło ciepła. Producenci oferują różnorodną gamę tych urządzeń. Niewątpliwie wartym uwagi jest model Blitz oraz Scirocco Dual firmy Fondital.

Włoska firma Fondital słynie z wysokiej jakości grzejników aluminiowych. Swoją wiedzę wykorzystała łącząc grzejnik aluminiowy z zasilaniem elektrycznym. Forma taka jest estetyczna i komfortowa. Zaletą ogrzewania grzejnikami elektrycznymi jest ułatwiona instalacja. Każdy grzejnik może być regulowany w każdym pomieszczeniu osobno, dając tym samym wymagane ciepło tam gdzie to jest potrzebne.

Regulacja taka jest bardzo ułatwiona, ponieważ większość grzejników elektrycznych posiada elektroniczne sterowanie i regulację. Modele Blitz oraz Scirocco Dual posiadają przejrzysty monitor LCD. Bez większych trudności można ustawić na nim program dzienny jak i tygodniowy. Korzystnie wpłynie to na konsumpcję energii elektrycznej, można bowiem zredukować temperaturę na czas naszej nieobecności w domu i ponownie nagrzać tuż przed naszym powrotem, zapewniając przez to znaczne oszczędności energetyczne, a tym samym i ekonomiczne. Ciekawym rozwiązaniem, jest wyposażenie modeli oznaczonych jako FD w pilot sterowania radiowego. Można na nim wybierać między programami „komfort”, „noc”, „antyzamarzanie” i „stand-by”, dzięki czemu szybko ustawimy odpowiedni tryb.

W ofercie grzejników elektrycznych Fondital istnieje możliwość dobrania odpowiedniej ilości członów grzewczych. W różnych modelach możliwości konfiguracyjne wynoszą od 5 do 14 elementów. Ilość zamontowanych elementów przekłada się na moc grzewczą, która wynosi od 350 do 2000 W.

Ogrzewanie elektryczne może być stosowane jako jedyny sposób ogrzewania pomieszczeń lub jako uzupełniający, w połączeniu z innym dowolnym systemem. Ogrzewanie elektryczne jest doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku budowy domu czy zakupu mieszkania. Taki rodzaj ogrzewania, znajdzie zastosowanie w firmie, budynkach użyteczności publicznej, czy budynkach poddawanych renowacji czy modernizacji. Ogrzewaniu elektrycznemu sprzyja także zmiana technologii budowy domów jaką możemy zaobserwować w ostatnich latach. Zgodnie z dyrektywą unijną, wszystkie nowo wybudowane domy w Polsce będą musiały mieć certyfikat energetyczny i spełniać rygorystyczny warunek izolacyjności cieplnej. Ogrzewanie elektryczne będzie więc idealnym i bardzo efektywnym rozwiązaniem.

Zalety ogrzewania elektrycznego:
- Niskie koszty inwestycyjne i instalacyjne.
- Stabilność i przewidywalność cen energii elektrycznej.
- Bezpieczeństwo użytkowania.
- Możliwość sterowania i regulacji temperaturą w pomieszczeniu.
- Ekologiczne.
- Odpowiednie dla alergików.
- Ogólna dostępność energii elektrycznej.

Źródło: ''