Czy szukając funkcjonalnego urządzenia musimy rezygnować z jego designu? Czy użyteczność wyklucza estetyzm? Nowoczesne grzejniki aluminiowe Fondital i Nova Florida dzięki zróżnicowanej ofercie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Bogactwo wzorów pozwoli na ich dopasowanie do naszych potrzeb i stylu, umożliwi podkreślenie indywidualnego charakteru wnętrza. A ich wysoka jakość pozwoli cieszyć się nimi przez długie lata.

Budując dom, urządzając bądź remontując mieszkanie staramy się przewidzieć wszystko. Zaplanować każdy szczegół. Jednak myśląc o aranżacji wnętrza, nieliczni z nas uwzględniają instalację grzewczą jako element wystroju. Wybór grzejnika do małego wnętrza jest zadaniem niełatwym. W takim pomieszczeniu trudno znaleźć miejsce na dodatkowe urządzenie, a co dopiero na grzejnik. Aby mieć komfort cieplny musimy zaplanować ogrzewanie mając na uwadze jego wielkość, rozstaw i układ.


Pionowy grzejnik Decus, firmy Fondital - foto: Fondital

Bogactwo wzorów i wymiarów grzejników aluminiowych Fondital i Nova Florida dostępnych na polskim rynku pozwala na dopasowanie ich do naszych potrzeb i gustów, umożliwia znalezienie idealnego źródła ciepła dla domu. Poza tym, będąc produktami ze stopu aluminium mają niższą wagę wiec ułatwiają instalację i ewentualne zmiany związane z dołączeniem elementów.

Ciepło skrojone zgodnie z potrzebami klienta wymagającego i świadomego

Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem przestronnego mieszkania czy domu, twoje możliwości wyboru ogranicza jedynie zasobność portfela. Co jednak gdy nasze własne „M” nie należy do największych? Czy musimy poświęcić cenne centymetry przestrzeni ścian lub zmniejszyć gabaryty grzejnika ograniczając jego moc grzewczą? W łazience, czy kuchni sprawdzą się grzejniki dekoracyjne Fondital i Nova Florida w wersji pionowej, które pozwolą na zaaranżowanie wolnej przestrzeni. Znakomitym wyborem będzie grzejnik dekoracyjny Fondital, model Decus. Decydując się na jeden z modeli grzejników pionowych marki Fondital nie tylko nie będziemy marznąć w długie jesienno-zimowe wieczory, ale także uzyskamy nowe rozwiązania aranżacyjne. Wybierając odpowiedni model i wielkość grzejnika możemy wykorzystać każdą dostępną przestrzeń.


Grzejnik aluminiowy Decus ociepli łazienkę podczas chłodniejszych dni - Foto: Fondital

Ponadto dzięki możliwości wyboru spośród trzech połączeń – dolne, z lewej strony oraz z prawej strony uzyskujemy dodatkowe opcje montażu. Oprócz korzyści wynikających z oszczędności miejsca pionowe modele grzejników aluminiowych Fondital doskonale spełniają funkcję użytkową. Do wyboru mamy dekoracyjne modele dodające wnętrzu oryginalnego charakteru oraz bardziej tradycyjne – członowe.

„Grzanie” na pokaz

W nowoczesnym budownictwie salon i kuchnia są ze sobą połączone. Efektowna aranżacja takiego pomieszczenia jest bardzo trudna. Zarówno kuchnia jak i salon stają się miejscem reprezentacyjnym w naszym domu. Aranżując taką przestrzeń skorzystajmy z szerokiej oferty grzejników aluminiowych dekoracyjnych Fondital i Nova Florida. Model grzejnika dekoracyjnego Calens jest nie tylko efektowny, ale także bardzo trwały, ponieważ można go zakupić z 10 letnią gwarancją, tak jak wszystkie grzejniki z gamy Fondital i Nova Florida.


Piękno zamknięte w grzejniku – model Calens - foto: Fondital

Proste, eleganckie kształty grzejników marki Fondital i Nova Florida podkreślą minimalistyczną stylistykę nowoczesnych wnętrz. Delikatnie profilowane, aluminiowe „żeberka” ozdobnych modeli wyeksponują ich dekoracyjny charakter. A charakterystyczne, dla wszystkich grzejników Fondital i Nova Florida, podwójne lakierowanie, zwiększając gładkość powierzchni zaakcentuje estetyzm formy. Dzięki prostemu, ale eleganckiemu designowi będzie on jednym z elementów kreujących styl wnętrza.

Więcej na www.fondital.it

Fondital, pierwsza firma z grupy, powstała w 1970 r. w Valle Sabbia (Brescia). Dzisiaj jest pierwszym producentem na świecie grzejników aluminiowych odlewanych ciśnieniowo, dekoracyjnych i łazienkowych. Liderem w branży ogrzewania dzięki szerokiej gamie kotłów wiszących i stojących, a także grzejników gazowych. Od roku 2007 powiększono gamę produktów o grzejniki elektryczne oraz system energii alternatywnej tj. panele słoneczne i moduły fotowoltaiczne.

Firma działa na rynku z dwiema markami handlowymi: Fondital i Nova Florida, oferując najbardziej kompletną gamę produktów, która usatysfakcjonuje wymagania klientów. Proces projektowania i produkcji jest certyfikowany przez “DET NORSKE VERITAS”, w całkowitej zgodności z UNI EN ISO 9001. Ponieważ 90 proc. produkcji Fondital jest sprzedawane za granicą, wszystkie produkty są homologowane przez najważniejsze ośrodki certyfikujące w europie i na świecie. Potwierdzeniem wysokich standardów jakości jest zaświadczenie nadane przez TUV Rheinland Polska, który zajmuje się oceną świadczonych usług w przemyśle.