Poznaliśmy finalistów ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego „Dobry Wzór”. Jednym z nich została firma INSTAL-PROJEKT z grzałką HOT², zaprojektowaną przez zespół składający się z Mikołaja Wierszyłłowskiego, Wojciecha Barańskiego i Przemysława Stawickiego.

Grzałka HOT² finalistą konkursu „Dobry Wzór 2011” Instytutu Wzornictwa Przemysłowego
Grzałka HOT² zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu „Dobry Wzór 2011” na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Tym samym produkt firmy INSTAL PROJEKT znalazł się w gronie kilkudziesięciu polskich i zagranicznych produktów najwyższej jakości reprezentujących obszary domu, pracy, sfery publicznej i usług. Wszystkie produkty i usługi nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej Instytutu. Będzie je można również oglądać na specjalnej pokonkursowej wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, która potrwa od 22 września do 22 listopada 2011.

Elektryczna grzałka do grzejnika centralnego ogrzewania HOT² sprawia, że możemy korzystać z grzejnika przez cały rok (nawet poza sezonem grzewczym). Pozwala też wykorzystywać grzejnik łazienkowy jako suszarkę do ręczników czy odzieży. To wszystko sprawia, że grzejnik z grzałką HOT² jest najpełniejszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania łazienkowego.
Grzałka HOT² wyróżnia się swoją funkcjonalnością i ekonomicznością. Gdy klient ma ochotę ogrzać łazienkę włącza grzałkę, w innym wypadku pozostaje ona jedynie w trybie czuwania (stand-by). Grzałkę HOT² wyróżnia wyjątkowo niskie zużycie energii elektrycznej – w trybie czuwania pobiera jej 80 razy mniej niż inne dostępne na rynku produkty. Jest to zasługa zaawansowanego układu sterującego, pozwalającego na obniżenie poboru energii do minimum.

Grzałkę HOT² charakteryzuje łatwość obsługi i funkcjonalność – wyróżnia się m. in. prostym, intuicyjnym sterowaniem oraz możliwością wykorzystania automatycznych trybów pracy (mikroprocesorowy moduł sterujący). Poza tym posiada rozbudowaną autodiagnostykę działania (m.in. sygnalizacja awarii urządzenia lub otwarcia obiegu wody) i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jeśli można mówić o inteligentnych urządzeniach, to HOT² z pewnością się do nich zalicza. Grzałka dostępna jest w dwóch kolorach. Oprócz białego po raz pierwszy na rynku został zastosowany kolor czarny, który interesująco wygląda w zestawieniu z kolorowymi grzejnikami.

Grzałkę można podłączać do zainstalowanych już wcześniej grzejników INSTAL-PROJEKT, współpracuje również z wieloma grzejnikami innych marek, dostępnymi na rynku.


Źródło: ''