W 2011 roku, Grupa LU-VE świętuje swoje pierwsze 25-lecie działalności.

Grupa LU-VE - 25 lat na pozycji lidera
Grupa LU-VE - 25 lat na pozycji lideraOd zawsze, Grupa LU-VE - której korzenie sięgają firmy CONTARDO S.p.A (1928) - to synonim doświadczenia, tradycji i ciągłego dążenia w stronę przyszłości i innowacji w sektorze wymienników ciepła. Filozofia LU-VE, to zastosowanie zasady, iż firma to przede wszystkim ludzie i pomysły.

Na rok 2011, kiedy to przypada 25-ty jubileusz istnienia firmy, Grupę LU-VE (LU-VE S.p.A., LU-VE (Changshu) Ltd HTS, SEST S.p.A, SEST LU-VE POLSKA, OOO SEST LU-VE Rosja, TECNAIR LB) tworzy 7 zakładów produkcyjnych w 5 różnych państwach świata i sieć oddziałów handlowych w: Australii, Austrii, Chinach, Kostaryce, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Polsce, Anglii, Irlandii, Rosji, Singapurze i Hiszpanii.

Grupa LU-VE podkreśliła 25. urodziny poprzez wzmocnienie swoich zdolności produkcyjnych i konkurencyjności na całym świecie.
9 kwietnia 2011, otwarto nowy zakład LU-VE Heat Exchangers (Changshu) Ltd. W Chinach, który na bazie strategicznego obszaru (północno-zachodni Shanghai), obsługuje rynek Chin, południowo-wschodnią Azję oraz tereny Australli i Pacyfiku.
18 października 2011 inaugurację świętować będzie nowootwarte skrzydło w zakładzie produkcyjnym „OOO SEST-LUVE” Rosja. Fabryka Lipetsk otwarta w 2007, rozbudowana w 2009, znajdująca się 400 km od Moskwy, umożliwia coraz większą ekspansję rynkową w notującym ciągły wzrost sektorze. SEST łączy w ten sposób własną pozycję europejskiego lidera w sektorze parowników statycznych dla chłodnictwa komercyjnego i dla klimatyzacji.

Po otwarciu nowych biur handlowych (koniec 2010 roku) w Hong Kongu/Singapurze (LU-VE Azja Pacyfik HK Ltd) i w Dubaju (LU-VE Bliski Wschód), w lutym 2011, Grupa LU-VE uaktywniła dwa kolejne przedstawicielstwa: LU-VE India, nowe centrum sprzedaży z siedzibą w New Dehli dedykowane do kraju i na rynek, który rozwija się bardzo dynamicznie oraz Lu-Ve Austria, znajdująca się w Wiedniu, zajmująca się zarówno sektorem klimatyzacji, jak i chłodnictwa komercyjnego i przemysłowego w tej strefie.

W czerwcu 2011, Grupa LU-VE otrzymała prestiżowy certyfikat UNI CEI EN 16001:2009 „Systemy zarządzania energią”. Certyfikat dotyczy projektowania, produkcji i kontroli szczelności wymienników ciepła dla klimatyzacji i chłodnictwa, a także procesów lutowania, mycia i malowania proszkowego, prowadzonych w firmie i przez zewnętrznych podwykonawców, jak również produkowania energii elektrycznej za pomocą paneli fotowoltaicznych.

Aby podkreślić własną rolę jako lidera w innowacyjnych badaniach i rozwoju, Grupa LU-VE przedstawiła dwie relacje na „23 Międzynarodowym kongresie Chłodnictwa”, który miał miejsce w sierpniu 2011 w Pradze, Czechy, zatytułowane: „Wymienniki ciepła chłodzone powietrzem na CO2” oraz „Nowe wymienniki ciepła z lamelami z niską zawartością czynnika chłodniczego”.

Źródło: LU-VE S.p.A.