3 lutego 2011 w warszawskiej restauracji Poezja odbyło się spotkanie prasowe Wałbrzyskiej Grupy Konsultingowo-Inżynieryjnej Kompleks S.A. Wydarzenie poprzedziło planowane na początek lutego wejście Grupy na giełdę.

Grupa Kompleks S.A. o debiucie na New Connect
Tematyka spotkania oscylowała wokół zagadnień związanych z debiutem Grupy na rynku NewConnect oraz kondycją finansową branży urządzeń i technologii basenowych. Podsumowano także dotychczasowe osiągnięcia oraz wskazana została strategia rozwoju Grupy na kolejne lata.

- Rok 2010 był okresem dynamicznego wzrostu dla całej Spółki. Powstało Centrum Logistyczne Georg Fisher Polska, otwarty został nowy oddział firmy we Wrocławiu, dokonaliśmy przekształcenia w spółkę akcyjną i wreszcie z sukcesem zakończyliśmy ofertę zamkniętą. W ramach oferty Private Placement odnotowaliśmy 30% nadsubskrypcję, pozyskując 3,875 mln zł na kolejne inwestycje. Nowy rok to dla nas nowe możliwości dlatego rozpoczynamy go debiutem na giełdzie NewConnect – podsumowuje Janusz Wystemp, Prezes Zarządu Grupy Kompleks.

Wałbrzyska Grupa Konsultingowo-Inżynieryjna Kompleks S.A. to lider branży basenowej. W 2010 roku Spółka miała 34% udział w rynku basenów publicznych, odnotowując tym samym 7% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Plany na najbliższą przyszłość obejmują m.in. wejście na rynek basenów prywatnych, a także uruchomienie oraz rozwój produkcji własnych rozwiązań i kompletnych systemów TERMO-TECH (przemysłowe systemy rurociagów kompozytowych z tworzyw sztucznych) i CHEMO-WENT (chemoodporna wentylacja z tworzyw sztucznych).

- Kapitał pozyskany z emisji akcji na New Connect pozwoli nam na finansowanie kolejnych dużych kontraktów, zakup urządzeń oraz gruntu i wybudowanie hali produkcyjnej. Dzięki temu będziemy mogli przygotować pełne i kompletne oferty dopasowane do potrzeb odbiorców pod względem technicznym, a przy tym atrakcyjne cenowo – dodaje Grzegorz Manelski, Wiceprezes ds. Finansowych i inwestorskich Grupy Kompleks.


KOMPLEKS S.A.KOMPLEKS S.A. to nowoczesna firma z tradycjami, działająca na rynku polskim nieprzerwanie od 1991 roku. Główna siedziba, magazyn oraz hala produkcyjna znajdują się w Wałbrzychu. We Wrocławiu i w Warszawie funkcjonują oddziały firmy, natomiast w Bytomiu - biuro techniczno-handlowe. Działalność spółki koncentruje się w dwóch obszarach. Jedna z nich to instalacje technologiczne z tworzyw sztucznych dla przemysłu, energetyki i budownictwa, a w tym produkowany przez firmę system rur kompozytowych Termo-Tech. Instalacje zaprojektowane i wdrożone przez spółkę funkcjonują w takich zakładach jak PKN Orlen, Lotos, większości zakładów chemicznych na terenie Polski, licznych elektrociepłowniach, hutach, zakładach tłuszczowych i wielu innych, w tym TVP. Drugi obszar działalności to szeroko pojęta technika basenowa i wellness. W tym zakresie, firma dostarcza wszystkie urządzenia technologiczne oraz wyposażenie zarówno dla dużych aqauparków, jak i dla basenów prywatnych, ponadto pełną gamę minibasenów z hydromasażem z najwyższej półki. Realizacje w tym zakresie obejmują setki basenów, począwszy od aquaparków w Sopocie, Zakopanem, Zielonej Górze i Przemyślu, przez baseny miejskie, hotelowe, przyszkolne, aż po baseny prywatnych inwestorów.