Druga edycja GREENPOWER będzie równie udana jak ubiegłoroczny debiut. Do udziału w targach zgłosiło się około 80 firm z Polski, Chin, Danii, Francji i Niemiec. Ekspozycja zajmie pawilon 9. Organizatorzy spodziewają się ponad 10.000 zwiedzających.

GREENPOWER - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
Najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie wykorzystania energii odnawialnej będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010, które odbędą się w Poznaniu w dniach 18-20 maja. Nowinki w tej dziedzinie prezentowane będą zarówno na stoiskach wystawców, jak i w podczas forum seminaryjnego GREENPOWER składającego się z pięciu bloków tematycznych: Słońce, Ziemia, Woda, Wiatr i Biogaz. Honorowy patronat nad targami sprawuje Ministerstwo Gospodarki.

GREENPOWER to nowa propozycja Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej, które postanowiły nawiązać współpracę w celu przygotowania profesjonalnych targów poświęconych tej tematyce.

GREENPOWERZakres tematyczny GREENPOWER:
• energia słoneczna
• energia wiatrowa
• energia wodna
• energia geotermalna
• biopaliwa stałe (biomasa)
• biopaliwa płynne
• biogaz
• technologie energooszczędne


Wśród wystawców drugiej edycji dominują firmy oferujące technologie i urządzenia służące do produkcji biogazu i biomasy oraz pozyskiwania energii z tych źródeł, a także producenci i dystrybutorzy kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

Forum seminaryjne GREENPOWER
Ekspozycji towarzyszyć będzie bogaty program specjalistycznych konferencji, seminariów, prezentacji i paneli dyskusyjnych pogrupowanych w odrębne bloki tematyczne. >>> zobacz program forum

GreenMajPower
Nowością GREENPOWER jest wydarzenie edukacyjne skierowane do młodzieży - GreenMajPower. Jest to propozycja majówki z energią odnawialną i ciekawym programem, który umożliwia młodzieży poznanie tej tematyki w innowacyjnej formie od najlepszych specjalistów w kraju. Odbywająca się w ramach tego projektu Wszechnica OZE ma na celu pokazanie, czym jest energia odnawialna, jakie są jej możliwości i dlaczego jej wykorzystanie jest tak ważne. Program Wszechnicy OZE obejmuje kursy Ziemia, Wiatr, Słońce, Woda oraz Biomasa i został tak przygotowany, by ta trudna, techniczna wiedza miała szansę być zrozumiana i doceniona przez młodzież.

W tym samym czasie odbędą się również Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER oraz Międzynarodowe Targi Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej AUTOMA.

Więcej: www.greenpower.mtp.pl

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.