Dnia 10 lutego 2011 roku w siedzibie warszawskiej GPW, sala NewConnect, odbędzie się pierwsze notowanie akcji Grupy Konsultingowo-Inżynieryjnej Kompleks S.A. na rynku NewConnect.

GKI Kompleks na New Connect - debiut już 10 lutego 2011 r.
W ramach oferty prywatnej GKI Kompleks pozyskała łącznie 3,875 mln zł. Wszystkie z 1.25 mln zaoferowanych sztuk zostały objęte i opłacone w całości w cenie emisyjne uplasowanej na poziomie 3,1 zł za akcję. Oferta private placement cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - konieczna okazała się redukcja.

„W związku z wejściem na rynek basenów prywatnych, na zabezpieczenie materiałów związanych z obsługą tego sektora przeznaczymy około 700 – 800 tyś zł. Pozyskane w trakcie emisji środki przeznaczymy także na finansowanie kolejnych dużych kontraktów, zakup urządzeń oraz gruntu i wybudowanie hali produkcyjnej. Chcemy także uruchomić produkcję własnych rozwiązań i kompletnych systemów CHEMO-WENT. Ponadto będziemy rozwijać prowadzoną przez spółkę od września 2010 linię produkcyjną systemu TERMO-TECH, a także wdrożony projekt Aqua-Perfect, w ramach którego przygotowujemy pełne i kompletne oferty dopasowane do potrzeb odbiorców pod względem technicznym i cenowym.” – mówi Grzegorz Manelski, Wiceprezes ds. finansowych i inwestorskich Grupy

KOMPLEKS S.A.KOMPLEKS S.A. to nowoczesna firma z tradycjami, działająca na rynku polskim nieprzerwanie od 1991 roku. Główna siedziba, magazyn oraz hala produkcyjna znajdują się w Wałbrzychu. We Wrocławiu i w Warszawie funkcjonują oddziały firmy, natomiast w Bytomiu - biuro techniczno-handlowe. Działalnośc spółki koncentruje się w dwóch obszarach. Jeden z nich to szeroko pojęta technika basenowa i wellness. W tym zakresie, firma dostarcza wszystkie urządzenia technologiczne oraz wyposażenie zarówno dla dużych aqauparków, jak i dla basenów prywatnych, ponadto pełną gamę minibasenów z hydromasażem z najwyższej półki. Realizacje w tym zakresie obejmują setki basenów, począwszy od aquaparków w Sopocie, Zakopanem, Zielonej Górze i Przemyślu, przez baseny miejskie, hotelowe, przyszkolne, aż po baseny prywatnych inwestorów. Drugi obszar działalności instalacje technologiczne z tworzyw sztucznych dla przemysłu, energetyki i budownictwa, a w tym produkowany przez firmę system rur kompozytowych Termo-Tech. Instalacje zaprojketowane i wdrożone przez spółkę funkcjonują w takich zakładach jak PKN Orlen, Lotos, większości zakładów chemicznych na terenie Polski, licznych elektrociepłowniach, hutach, zakładach tłuszczowych i wielu innych, w tym TVP.