LG Electronics, Dział Klimatyzacji, otworzył trzecią już Akademię Klimatyzacji w Polsce. Po otwarciu Akademii w Warszawie we wrześniu 2009 i we Wrocławiu w listopadzie 2010, 30 września 2011 roku miało miejsce oficjalne, uroczyste otwarcie Akademii oraz biura sprzedaży w Gdyni. LG Electronics wybrało to miasto na kolejną lokalizację, doceniając intensywny rozwój regionu województwa pomorskiego oraz jego potencjał biznesowy.

Gdynia - LG otwiera kolejną Akademię Klimatyzacji
Otwierając Akademię Klimatyzacji w Gdyni, Prezes LG Electronic Polska, pan Youngik Lee w swym przemówieniu wspomniał, iż poprzez działalność Akademii LG pragnie zacieśnić relacje biznesowe z lokalnymi partnerami, wzmocnić zaplecze techniczne dla instalatorów i projektantów, a także przyczynić się do wzrostu świadomości LG w regionie Trójmiasta.
Otwarcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli branży klimatyzacyjnej, projektantów, inwestorów czy deweloperów.

Otwarcie Akademii LG w Gdyni
Warto nadmienić, iż firma LG poza celami biznesowymi pamięta również o zobowiązaniach społecznych. Stąd, uroczystość otwarcia Akademii była okazją, by poinformować, iż firma LG postanowiła zafundować klimatyzację w sali specjalnego nadzoru na oddziale neurologii, w szpitalu św. Wojciecha Adalberta w Gdańsku. Deklaracja została złożona na ręce dr Witolda Sławonia, a klimatyzacja zostanie uruchomiona w najbliższych tygodniach.

Akademia już działa i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Głównym celem wszystkich Akademii Klimatyzacji LG jest organizacja bezpłatnych szkoleń dla dystrybutorów, projektantów, instalatorów i serwisantów systemów klimatyzacji. Oferowane szkolenia prowadzone są cyklicznie, kończą się przyznaniem certyfikatu ważnego przez 12 miesięcy. >>Sprawdź harmonogram szkoleń Akademii Klimatyzacji LG

Oprócz sali szkoleniowej Akademia posiada również przestronną salę pokazową, w której zainstalowane są urządzenia i systemy klimatyzacyjne z całej oferty LG. Sala ekspozycyjna została podzielona na pięć stref, z których każda odpowiada danemu segmentowi: systemom Multi V, systemom Multi Inverter, pompie ciepła Therma V, klimatyzatorom serii Art Cool oraz systemom oświetlenia LED i PSL.

Akademia Klimatyzacji LG to miejsce, gdzie warto się spotykać chociażby po to, by porozmawiać ze specjalistami i wymienić się doświadczeniem; to także sprawdzony sposób na rozwój i wsparcie technologiczne branży klimatyzacyjnej.

LG Electronics

LG Electronics jest jednym z największych na świecie producentów innowacyjnych urządzeń elektronicznych, produktów do telekomunikacji mobilnej oraz sprzętu gospodarstwa domowego dla klientów indywidualnych. Ma 84 filie na całym świecie i zatrudnia ponad 93 000 pracowników w 120 oddziałach. LG, który w 2008 r. osiągnął w skali globalnej sprzedaż 55,8 mld USD, składa się z pięciu działów: Home Entertainment (elektronika dla domu), Mobile Communications (telekomunikacja mobilna), Home Appliance (sprzęt gospodarstwa domowego), Air Conditioning (klimatyzacja) oraz Business Solutions (rozwiązania dla biznesu). Należy do czołowych producentów płaskich ekranów telewizyjnych, urządzeń audio i wideo, telefonów komórkowych, klimatyzatorów i pralek. Dzięki podpisaniu długoterminowej, umowy stał się globalnym i technologicznym partnerem Formuły 1™. W ramach tego porozumienia LG zyskało wyłączne prawa do używania nazwy i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych dla Formuły 1.
Źródło: LG Electronics Polska Sp. z o.o.