Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, wspierający rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, wybudował nową siedzibę przy ul. Lęborskiej w Gdańsku. Centrale klimatyzacyjne do tego obiektu dostarczyła firma Clima-Produkt.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter z klimatyzacją Clima-Produkt
Gdański Inkubator Przedsiębiorczości StarterGdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, wspierający rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, wybudował nową siedzibę przy ul. Lęborskiej w Gdańsku. Inwestycja warta jest ok. 36 mln zł, z czego 11 mln zł stanowią dotacje unijne.
Całkowita powierzchnia nowego budynku to prawie 10 tys. m2. Oprócz specjalnie przystosowanej przestrzeni dla firm początkujących, będzie się tam znajdowało ok. 2300 m2 z przeznaczeniem dla klientów strategicznych.

Dzięki nowej siedzibie Starter, poza opieką prawną, mentorską i doradczą, którą świadczy od 2006 roku, może zaoferować także infrastrukturę i miejsca pod wynajem lokalu na preferencyjnych warunkach. Program obejmuje wsparciem osoby fizyczne, które zamierzają rozpocząć własną działalność gospodarczą oraz przedsiębiorstwa działające na rynku nie dłużej niż 36 miesięcy.

Siedziba Inkubatora Starter spełnia wymagania stawiane przed biurowcami klasy A, o wysokim standardzie. Do dyspozycji najemców jest 6 wspólnych pomieszczeń do spotkań biznesowych oraz sala konferencyjna na 100 osób. Pomyślano także o przedszkolu, które od stycznia będzie mogło przyjąć 40 dzieci. Do dyspozycji są biura o powierzchni 20 i 50 m2. Do tego jest jeszcze sal typu „openspace” z 18 biurkami dla tzw. „start-upów”. Przewidziano także możliwość wynajęcia biura na godziny czyli tzw. "coworking”.

Wśród wyposażenia wymaganego dla budynków klasy A, zainstalowano także energooszczędna, centralną klimatyzację wraz z funkcją nawilżania i możliwością regulacji temperatury przez użytkowników.
Ta część gdańskiego Startera została wykonana w oparciu o centrale klimatyzacyjne typu
GOLEM-D-7 dostarczone przez firmę Clima-Produkt.


>>więcej

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter: inkubatorstarter.pl


Źródło: Clima Produkt Sp. z o.o.