20 marca br. w Warszawie odbyła się gala japońskiego koncernu Fujitsu.


W pierwszej części spotkania przedstawione zostały nowości Fujitsu (szczegóły wkrótce na www.wentylacja.com.pl). Druga część: "PODRÓŻ W PRZESTRZENI NIEOGRANICZONYCH MOŻLIWOŚCI", odbyła się w Atrium biurowca Focus w Warszawie, gdzie w koncepcji kosmosu blisko 450 gości (dystrybutorzy Fujitsu, klienci strategiczni - prezesi banków, przedstawiciele sieciowi, przedstawiciele zaprzyjaźnionych koncernów, biznesmeni, politycy, aktorzy, itp.) „podróżowało” po specjalnie na tę okazję przygotowanych planetach. Na jednej z ich nastąpiło uroczyste odsłonięcie najnowszego modelu auta Toyoty.
Przybywający Goście już od pierwszych chwil spotkania zostali wprowadzeni w niezwykły nastrój. Bezpośrednio przed wejściem bębniarze miarowymi uderzeniami odmierzali kolejne sekundy do rozpoczęcia gali. Atrium Focusa dzięki specjalnemu oświetleniu i scenografii przypominało futurystyczny port lotniczy. Goście wchodząc do atrium ujrzeli zupełnie inną rzeczywistość - przygotowującego się do odlotu japońskiego promu kosmicznego, futurystycznie wypełnioną przestrzeń, której centralnym elementem była konstrukcja w kształcie kopuły.
Muzyka, sygnały dźwiękowe i komunikaty w stylu „pasażerowie poziomu pierwszego proszeni są o zapięcie wirtualnych pasów bezpieczeństwa” czy „skanowanie kodów dostępu rozpoczęte” wzmacniały atmosferę wśród gości oczekujących na wirtualny lot w kosmos. Hostessy (tzn. stewardessy promu kosmicznego) w specjalnie zaprojektowanych srebrnych uniformach, częstowały gości ciasteczkami, „sprawdzały” mocowanie wirtualnych pasów bezpieczeństwa i życzyły udanego lotu.
Tuż przed planowanym odlotem na jednym z gigantycznych ekranów pojawił się kapitan promu – prezes firmy Fujitsu Daniel Jaśkiewicz, witając wszystkich w przestrzeni nieograniczonych możliwości czyli we wszechświecie Fujitsu. Celem podróży promu była planeta Fujitsu, ale zanim do niej pasażerowie dotarli, poznali inne planety i ich tajemnice. Na szlaku podróży prom zatrzymał się kilkakrotnie, aby swoim pasażerom i załodze pokazać to, co w warte jest obejrzenia. Kolejne przystanki odzwierciedlały poszczególne myśli filozofii firmy oraz charakter jej produktów. Na każdej z planet czekała gości kolejna atrakcja i kolejna niespodzianka. Każdy z wirtualnych przystanków nacechowany był dużą dawką dobrego humoru, wspomaganą ciętymi dowcipami prowadzących galę: Irka Bieleninika i Renaty Gabryjelskiej.
Lądowanie na Fujitsu okazało się zaskakujące, bowiem na zbliżeniach planety widocznych na ekranach, a następnie na zbliżeniach jej mieszkańców okazało się, że są nimi obecni na imprezie goście. To oni tworzą świat Fujitsu i to od nich zależy jej dalszy rozwój. Olbrzymią atrakcją wieczoru, wpisaną w lądowanie na tej planecie był występ Gwiazdy Wieczoru - Blue Cafe.
Dodatkowymi atrakcjami wieczoru był salon wróżb, gdzie wszyscy ciekawi mogli dowiedzieć się prawdy o swojej przyszłości z ust japońskich mędrców; japońska jaskinia hazardu z przymrużeniem oka, w której nic nie ryzykując można było odkryć w sobie żyłkę hazardzisty; pokaz origami, a także show taneczny zakończony odsłonięciem nowego modelu Toyoty Corolli - Verso.
www.wentylacja.com.pl objęła patronatem medialnym galę Fujitsu.

Daniel Jaśkiewicz zaprasza do promu kosmicznego. Za nim - Renata Gabryjelska

Przybyli goście w "przestrzeni nieograniczonych możliwości"

Galę prowadzili: Renata Gabryjelska i Irek Bieleninik. Na zdjęciu obok - hostessy.