Urządzając własne cztery kąty wiele osób poszukuje nowoczesnych, niestandardowych i funkcjonalnych rozwiązań, które z jednej strony nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, · z drugiej natomiast stworzą przytulny, ciepły klimat. W odpowiedzi na te potrzeby firma Glen Dimplex przygotowała nowoczesne stoliki RTV z wbudowanym kominkiem elektrycznym Optiflame. Wśród modeli Novara, Windham i Wickford wielu amatorów aranżacji wnętrz znajdzie coś dla siebie.

Funkcjonalny klimat, czyli nowoczesne stoliki RTV Novara, Windham oraz Wickford od Optiflame
Nowoczesne kominki elektryczne często kojarzą się z idealną imitacją prawdziwego paleniska z drewnianą obudową lub z minimalistycznym rozwiązaniem przypominającym plazmowy telewizor powieszony na ścianie. Jednak takie propozycje nie do końca spełniają wymagania osób, dla których kominek ma być uzupełnieniem wystroju wnętrza, a nie jednym z jego głównych elementów. Taki rezultat pomogą uzyskać stoliki RTV z wbudowanym kominkiem marki Optiflame. Dzięki zróżnicowanej stylistyce każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie producenta – zarówno amator nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak
i wielbiciel klasyki.


Rola drugoplanowa

W meblach z wbudowanym kominkiem ten ostatni – mimo wielu niezaprzeczalnych, użytecznych zalet – pełni głównie funkcję ozdobną. Uruchomiony – tworzy niesamowity, przytulny nastrój, natomiast po wyłączeniu – przywraca wnętrzu minimalistyczną stylistykę, idealnie wtapia się w ascetyczną kompozycję. Dzięki wkomponowaniu kominka w praktyczną, estetyczną szafkę staje się on dyskretnym i subtelnym elementem wystroju. Takie rozwiązanie sprawia, że klimat wnętrza może zmieniać się niczym kameleon – i to za naciśnięciem jednego przycisku na pilocie sterowania. Ponadto – co równie istotne – połączenie kominka z meblem umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni funkcjonalnej, w związku z czym stanowi ciekawą propozycję zarówno dla niewielkich pomieszczeń, jak i tych urządzonych w nowoczesnym stylu, w którym dąży się do optymalizacji elementów wyposażenia wnętrza.


Prostota receptą na sukces


Stolik RTV Novara marki Optiflame stanowi doskonałe uzupełnienie minimalistycznych aranżacji, ale równie dobrze sprawdzi się w przypadku wnętrz tradycyjnych, w których liczy się prostota formy, funkcjonalność, nie zapominając przy tym o przyjaznym dla oka wzornictwie. W tym modelu pomiędzy półkami wykonanymi z przydymionego szkła wbudowano kominek elektryczny z termowentylatorem. Umożliwia to dodatkowe dogrzewanie pomieszczenia w mroźne, zimowe wieczory. Pilot sterowania pozwala na szybką zmianę ustawień bez konieczności opuszczania wygodnego miejsca na kanapie. Wykończenie szafki w kolorze czarnym współgra z niemal każdą aranżacją.


Nowoczesny antyk

Amatorom klasycznego wzornictwa do gustu przypadną modele Wickford oraz Windham. Pierwsza propozycja marki Optiflame swoją linią przywodzi na myśl meble, które spotkać można na targach antyków. Masywniejsza bryła, głęboka, orzechowa barwa wykończenia, precyzyjna dbałość o detale, minimum szklanych czy chromowanych elementów – wszystkie te cechy nadają stolikowi Wickford starodawnego klimatu. Kominek usytuowany między pojemnymi półkami doskonale współgra z klasyczną oprawą, nie przyćmiewając przy tym jej walorów wizualnych. Półki na sprzęt schowane są za drzwiczkami, które wykonano z przydymionego szkła.


Uniwersalny kompromis

Model Windham stanowi swego rodzaju stylistyczny most między surowym charakterem stolika Novara a masywną bryłą, na której opiera się Wickford. Efekt taki uzyskano dzięki połączeniu klasycznego wykończenia w ciepłym kolorze moccha z nadstawką na telewizor wykonaną z chłodnego, przydymionego szkła. Nowoczesny, wyrazisty akcent stanowią zimne, chromowane elementy łączące szklaną półkę z drewnianą konstrukcją. Dzięki tej synergii stolik RTV Windham dobrze wkomponuje się zarówno w minimalistyczną aranżację, jak i w klasyczny wystrój.

Oba modele kominków, podobnie jak Novara, wyposażone zostały w termowentylator oraz pilot sterowania, dzięki czemu korzystanie z nich jest proste, szybkie i przyjemne, nie wymaga od użytkownika specjalnej uwagi czy wiedzy.

Kominek elektryczny to idealny pomysł dla osób, które lubią relaksować się przy migoczących płomieniach, jednak nie mają możliwości instalacji prawdziwego paleniska lub też chcą uniknąć uciążliwych obowiązków, które z nim się wiążą. Stolik z wbudowanym kominkiem to propozycja, która łączy w sobie wszystkie zalety elektrycznego rozwiązania z funkcjonalnością estetycznego mebla. Dodatkowo kominek nie narzuca swojej obecności, dzięki czemu w jednej chwili możliwa jest zmiana minimalistycznie urządzonego pomieszczenia w przytulny, romantyczny kącik.