Wybierając okna do domu najczęściej skupiamy się na kształcie ramy okiennej i jej kolorze. Warto jednak poznać dodatkowe możliwości wyposażenia okien, dzięki którym mogą być one dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z nas.

Po pierwsze wygoda i komfort

Teraz wystarczy jedna klamka, żeby móc otworzyć jednocześnie oba skrzydła okna ze słupkiem ruchomym. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki nowym okuciom twin-fit, które dostępne są tylko w ofercie OKNOPLAST-Kraków. Wygląd i estetyka okna z zewnątrz nie ulegają zmianie. Różnica polega tylko na zastosowaniu nowego mechanizmu w okuciach – tłumaczy Rafał Karaś, Menadżer ds. Doradztwa Technicznego OKNOPLAST-Kraków. Rozwiązanie to znakomicie podnosi walory użytkowe okien, sprawiając, że zyskują one dodatkową funkcję.Kolejnym udogodnieniem jest niski próg win-step. Dzięki jego zastosowaniu drzwi balkonowe zyskują pod względem wygody użytkowania, ponieważ nie potkniemy się przy wyjściu na taras czy do ogrodu. Próg win-step ma niespełna 2 cm wysokości, podczas gdy standardowa wysokość progu balkonowego to ok. 7 cm. Win-step doskonale komponuje się też ze srebrnymi okuciami stosowanymi w oknach – tłumaczy Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków.

Trzecim wartym uwagi mechanizmem jest stosowany również do drzwi balkonowych system win-click. Pozwala na zatrzaśnięcie z zewnątrz drzwi balkonowych bez konieczności zamykania ich przy pomocy klamki. System win-click uchroni nas przed hałasami dobiegającymi z mieszkania, jeśli w ciszy i spokoju chcemy zrelaksować się na świeżym powietrzu. Win-click posiada elegancki uchwyt, występujący w kolorach złotym, srebrnym, brązowym i białym. To dodatek, który podkreśla estetykę okna. Rozwiązanie to może być stosowane nawet w przypadku zastosowania okuć antywłamaniowych WK2.

Po drugie ochrona

Niejednokrotnie zdarzało się, że w upalny, letni dzień nie otwieraliśmy okien, ponieważ obawialiśmy się owadów. Idealnym rozwiązaniem na nasze problemy jest moskitiera. Profil moskitier dostępnych w naszej ofercie wykonany jest z lekkiej walcowanej taśmy aluminiowej o grubości ok. 0,5 mm. W ramce profilu montowana jest siatka wykonana z włókien szklanych powlekanych PVC – tłumaczy Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków. Moskitiera jest montowana do ramy okiennej za pomocą ruchomych zaczepów, które w razie potrzeby umożliwiają szybki demontaż siatki przeciw owadom. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie bez naruszenia struktury ramy okiennej sprawia, że moskitiera zamontowana w oknie skutecznie chroni pomieszczenie przed owadami.

Po trzecie świeże powietrze

Dobra wentylacja w domu to podstawa. Jeśli chcemy utrzymać świeże powietrze i odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, warto zastosować nawiewniki do okien. To urządzenia umożliwiające dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Dzięki temu, stale utrzymywana jest odpowiednia wilgotność powietrza, która korzystanie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników. Najszybciej zauważalnym sygnałem o braku właściwej wentylacji w pomieszczeniu jest nadmierny wzrost wilgotności powietrza. Zdrowy klimat wymaga od 35 do 50% wilgotności powietrza. Stosując nawiewniki, unikamy niepotrzebnego otwierania okien, które może powodować zmniejszenie bezpieczeństwa, gdy jesteśmy poza domem – tłumaczy Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków – tymczasem dzięki nawiewnikom w pomieszczeniu nawet przy zamkniętych oknach ma miejsce ruch powietrza.

Okna to inwestycja na długie lata. Warto więc przeanalizować dostępne na rynku opcje dodatkowych elementów wyposażenia okien i dobrać dla siebie dodatkowe rozwiązania. Pamiętajmy, że oprócz funkcji dekoracyjnej okien w naszym domu, bardzo istotna jest ich funkcjonalność.

Węcej na www.oknoplast.com.p l
Informacje dodatkowe:

Firma OKNOPLAST-Kraków rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – osiągnięta została również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLAST-Kraków zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 17 tys. m2. W 2008 roku sprzedaż firmy przekroczyła 700 tysięcy jednostek okiennych, a globalna liczba Klientów przez 15 lat działalności przekroczyła 750 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST-Kraków okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST-Kraków do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in. Złoty Laur Klienta 2008 w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat Lider Rynku 2008 – nagroda przyznana firmie już po raz szósty, certyfikat Euro Leader 2008 czy tytuł Budowlanej Marki Roku 2008. OKNOPLAST-Kraków pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST-Kraków przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma szczególnie angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST-Kraków pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.