Jeszcze większa wszechstronność, jeszcze większa wydajność i jeszcze prostsza instalacja!

FS MULTI Panasonic - nowości
FS Multi, linia VRF firmy Panasonic zaprojektowana dla utrzymania komfortu cieplnego w małych obiektach komercyjnych i budynkach mieszkaniowych, teraz zostaje rozszerzona o nowe jednostki wewnętrzne i zewnętrzne:
• dwie trójfazowe jednostki zewnętrzne o mocach 8 i 10 HP
• ultra-kompaktową jednostkę kanałową o wysokości 20 cm
• ultra-kompaktową jednostkę kasetonową o wysokości 24,6 cm.
FS Multi Panasonic
FS Multi Panasonic
Dwie nowe, trójfazowe jednostki zewnętrzne o mocach 8 i 10HP
Dwie nowe jednostki trójfazowe o mocach 8 i 10 HP uzupełniają istniejący typoszereg o mocach 4, 5 i 6 HP zasilanych prądem jednofazowym i zaprojektowane są z myślą o rynku budynków komercyjnych.
Nowe jednostki zewnętrzne mogą współpracować odpowiednio z 13. i 16. jednostkami wewnętrznymi. Cechuje je wysoka sprawność energetyczna (współczynnik COP osiągający wartość 4,1) i możliwość pracy w niskich temperaturach zewnętrznych; do -20°C.
Nowe jednostki zewnętrzne są wyjątkowe proste w montażu. Kompaktowa budowa pozwala na montaż na małych powierzchniach a także łatwość transportu. Urządzenia są przystosowane do transportu typowymi windami budynkowymi. Jak inne jednostki w tej linii są fabrycznie napełnione czynnikiem chłodniczym co skraca i ułatwia prace przy rozruchu. 300 m długość rurociągów i 50 m różnica wysokości w posadowieniu między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną pozwala na dużą dowolność w projektowaniu instalacji. Przewód 2-żyłowy sieci „Urban Net”, która zarządza pracą systemu, łączy jednostki szeregowo.
Wszystkie układy wykorzystują jeden rodzaj trójników i rozgałęziaczy, co w znaczny sposób ułatwia montaż.

Jeszcze większy wybór jednostek wewnętrznych
Linia jednostek wewnętrznych, które mogą być podłączane do systemu FS Multi zostaje rozszerzona o:
• nową, ultra-kompaktową jednostkę kanałową o niskim sprężu i wysokości tylko 20 cm
• nową, ultra-kompaktową jednostkę kasetonową o wysokości 24,6 cm.
Powyższe jednostki uzupełniają już i tak wyjątkowo szeroką linię jednostek wewnętrznych, z których szczególnym wzornictwem wyróżnia się ścienna jednostka Etherea dostępna w kolorze białym i srebrnym.
Razem z dwiema nowymi, linia jednostek wewnętrznych współpracujących z systemem FS Multi liczy obecnie 35 modeli o wielkościach od 0,8 do 4,5 HP.
Wszystkie jednostki wewnętrzne wyposażone są w układy autodiagnostyki, które za pomocą wyświetlacza LED i kodów błędów ułatwią znalezienie usterki. Tą funkcjonalność szczególnie docenią instalatorzy i serwisanci w przypadku awarii.
Wszystkie jednostki wewnętrzne w tej linii wyposażone są w zawory rozprężne, co gwarantuje większą kontrolę wydajności i efektywności pracy. Inżynierowie Panasonic szczególną uwagę poświęcili zabezpieczeniu tych zaworów tak, aby zredukować do minimum poziom głośności.

Niezawodność działania
Awaria jednej z jednostek wewnętrznych nie powoduje zatrzymania pracy całego systemu. Agregat zewnętrzny i pozostałe jednostki wewnętrzne kontynuują prace z pominięciem tej pozostającej w trybie alarmu

Układy sterowania
Wszystkie jednostki wewnętrzne mogą być sterowane przez piloty przewodowe z funkcją programów tygodniowych, co zapewnia optymalną kontrolę komfortu cieplnego i efektywność energetyczną
Jednostki ścienne i kasetonowe mogą być również sterowane za pomocą pilotów bezprzewodowych.
Ponadto dostępne są systemy sterowania temperaturą jak i włącz/wyłącz w danej strefie specjalnie zaprojektowane z myślą o hotelach i biurach.
Kompletny system FS Multi może być również podłączony do układów BMS jak np. system “Urban Controller” służący do centralnego sterowania pracą wszystkich jednostek wewnętrznych.

Innowacyjna i doskonała kontrola obciążenia
Jednostka centralna kontroluje i optymalizuje przepływ czynnika chłodniczego w systemie w zależności od zapotrzebowania poszczególnych terminali. Ten bardzo innowacyjny i wysokoefektywny system optymalizacji obciążenia zapewnia szybką reakcję jednostki centralnej na zapotrzebowanie układu.

Technologia Inverter
Linia FS Multi korzysta z technologii sprężarek typu inverter pracujących z czynnikiem R410, co zapewnia ekonomiczna pracę, komfort cieplny i niski pobór energii.

Efektywność energetyczna
Cała linia FS Multi posiada klasę efektywności energetycznej “A” w funkcji grzania, a całkowita wydajność energetyczna pozycjonuje ją wśród liderów rynku.

Dostępność
Nowe produktu z linii FS MULTI będą dostępne w czwartym kwartale 2010.

FS Multi – charakterystyczne właściwości:
• Możliwość podłączenia do 16 jednostek wewnętrznych
• Wydajności od 11,2 do 28 kW
• Długość rurociągów do 300m
• Do 50 m różnicy wysokości w pionie pomiędzy jednostka wewnętrzna a jednostkami zewnętrznymi
• Praca w niskich temperaturach; do -20°C
• COP ≤ 4.1

O Panasonic Heating & Air Conditioning
Z ponad 30-letnim doświadczeniem i siecią sprzedaży w ponad 120 krajach; wyprodukowanymi ponad 100 milionami sprężarek, Panasonic jest jednym z liderów na rynku klimatyzacji Panasonic oferuje cztery grupy innowacyjnych produktów dla ogrzewania i klimatyzacji mieszkań, domów, biur, obiektów handlowych i przemysłowych. Panasonic przywiązuje szczególną uwagę do jakości swoich rozwiązań kładąc nacisk na przemyślane konstrukcje i gwarancję zdrowego powietrza, przy jednoczesnym przestrzeganiu najsurowszych norm w zakresie zużycia energii, poszanowania środowiska i emisji hałasu. Już wkrótce więcej informacji na temat rozwiązań dla klimatyzacji i ogrzewnictwa na www.panasonic.pl