Rury spiralne FORVENT oferowane są w zakresie średnic od 80 do 1250 mm.
W czerwcu 2009 r. Spółka Refsystem uruchomiła nowoczesną linię technologiczną do produkcji stalowych elementów wentylacji. Przedsiębiorstwo działa w sektorze wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa i jest dynamicznie rozwijającą się firmą, która realizuje inwestycje na terenie całego kraju. Refsystem Sp. z o.o. została utworzona w 2006 roku w Grudziądzu i swoją dotychczasową pozycję na rynku uzyskała dzięki specjalizacji w wykonawstwie projektów inwestycyjnych.
Decyzja o uruchomieniu nowej produkcji wynika z realizacji strategii spółki zakładającej umacnianie pozycji na rynku poprzez dostarczanie efektywnych rozwiązań w zakresie kompleksowej obsługi realizacji inwestycji: projektu, produkcji, dostawy i montażu własnych elementów wentylacji.
Produkcja elementów wentylacyjnych odbywa się w nowej hali produkcyjnej. Inwestycja w nowoczesny park maszynowy umożliwia wyprodukowanie kilku tysięcy pozycji asortymentu z grup:
● przewodów i kształtek kołowych,
● przewodów i kształtek prostokątnych,
● przepustnic wentylacyjnych,
● tłumików akustycznych,
● elementów dachowych,
● galanterii wentylacyjnej,
● materiałów montażowych,
● materiałów produkcyjnych.

Rury spiralne FORVENT
oferowane są w zakresie średnic od 80 do 1250 mm. Rury te produkowane są na szwajcarskiej maszynie firmy TORMEC typ TUBO-S.
Kształtki kołowe produkowane są w zakresie średnic 80 do 1250 mm. Produkcja odbywa się na maszynach renomowanych producentów, między innymi firm: SPIRO INTERNATIONAL SA, RAS Reinhardt Maschinenbau GmbH.
Przewody i kształtki prostokątne produkowane są standardowo z blachy ocynkowanej DX51. W ich asortymencie znajdą się m.in.: kanały, kolana o stałym i zmiennym przekroju, redukcje, odsadzki, trójniki proste i trójniki skośne, rozgałęzienia, dyfuzory, zaślepki.
Firma będzie realizować specjalne zamówienia wg indywidualnych projektów klienta. Wszystkie elementy produkowane są zgodnie z wymaganiami Polskich Norm.
Nowy magazyn wysokiego składowania umożliwia utrzymanie odpowiedniej ilości towaru na miejscu i szybką obsługę logistyczną. W dalszym etapie Spółka będzie rozwijać produkcję o nowe pozycje, gwarantując tym samym kompleksowe rozwiązania w zakresie wentylacji.