Co stanowi podstawę prawidłowej wymiany powietrza w budynku? Skuteczność instalacji wentylacyjnych zależne jest od odpowiedniego doprowadzenia świeżego powietrza, stworzenia dogodnego kanału między pomieszczeniami i skutecznego usunięcia zanieczyszczonego powietrza.

FORVENT - najnowocześniejsza linia technologiczna
Nowoczesna linia technologiczna FORVENT zapewnia kompleksowe rozwiązania
w zakresie produkcji stalowych elementów wentylacyjnych. Oferta produktowa jest bardzo szeroka co sprzyja kompleksowej realizacji zamówienia.

W ofercie Forvent znajdują się:

1.Kanały i kształtki kołowe
(rury spiralne; kolana; trójniki i czwórniki; redukcje; nyple; mufy; króćce; odsadzki; zaślepki)
2. Przewody elastyczne
(elastyczne typu Alu i Sono; półelastyczne typu Flex)
3. Kanały i kształtki prostokątne
( kanały; kolana i łuki; redukcje, dyfuzory; trójniki, czwórniki)
4. Akcesoria wentylacyjne
(czerpnie i wyrzutnie dachowe; przepustnice wentylacyjne; króćce elastyczne; tłumiki; podstawy dachowe)
5. Filtry powietrza, klapy rewizyjne oraz systemy montażowe

KanałyKanały
Produkowane elementy instalacji wentylacyjnej FORVENT są najwyższej jakości. Spełniają wymagania Polskich Norm oraz posiadają Atest Higieniczny PZH.
Rury spiralne produkowane w zakresie od 80 mm do 1250 mm dają ogromne możliwości projektowe. Wykonane są z taśmy ocynkowanej DX51, I gatunek w klasie ocynku Z275 (zgodnie z Polską Normą) w standardowej długości 3m.

W celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości na podciśnienie, w rurach od średnicy 250 mm stosuje się zewnętrzne przetłoczenie. Natomiast w rurach od średnicy 500mm przetłoczenie jest podwójne.
Oczywiście istnieje możliwość wykonania rury pod indywidualne zamówienie Klienta
(z innego materiału lub w innej długości).

Kształtki kołowe, jak również przewody i kształtki prostokątne produkowane są
z blachy ocynkowanej DX51. Gwarancją jest zastosowanie blachy I gatunku w klasie
ocynku Z275.
Kształtki kołowe produkowane w zakresie średnic 80 mm do 1250 mm można wykonać
z innego materiału: kwasoodpornego bądź z aluminium.

Park maszynowy linii Forvent jest jednym z niewielu, który posiada niezwykle precyzyjne maszyny najwyższej klasy. Należą do nich:

Maszyna do produkcji kanałów wentylacyjnych- maszyna do produkcji kanałów wentylacyjnych firmy Wammes. Jest to jedna z niewielu maszyn na rynku polskim, które produkują kanał wentylacyjny już z wywiniętą ramką. Maszyna zapewnia wyższą klasę szczelności kanałów oraz znacznie skraca czas produkcji.

- maszyna do produkcji rur spiralnych firmy TORMEC typ TUBO- S. Niezwykła, szwajcarska precyzja wykonania maszyny sprawia, że produkt końcowy
wyprodukowany jest z bardzo dużą dokładnością i starannością.

- maszyna do produkcji kształtek kołowych renomowanej firmy SPIRO INTERNATIONAL SA. Maszyna zapewnia dokładne cięcie kształtek z wysoką powtarzalnością, brak utwardzonych krawędzi oraz idealnie gładkie krawędzie. Zakres produkowanych średnic od 200 do 1250mm.

- prasa krawędziowa TrueBend Trumpf 3120
wyposażona została w sensorowy przyrząd do pomiaru kąta gięcia ACB oraz sterowanie numeryczne co gwarantuje precyzyjny kąt gięcia. Zastosowana technika sensorowa jest technologią opracowaną i opatentowaną przez firmę Trumpf. Maksymalna grubość giętych elementów wynosi 4mm, natomiast siła docisku jest równa 1200 kN. Dokładność maszyny wskazują parametry Oś Y +/- 0,01mm,
Oś X +/- 0,05mm, Oś R +/- 0,1 mm.

- maszyna AUTO FOLD 516 służy do produkcji kanałów prostokątnych o szer. 1500mm
z blachy o grubości do 1,6mm.

- wycinarka plazmowa CNC STIG1500 firmy Stigal przeznaczona jest do kształtowego wycinania elementów z arkusza blachy z zastosowaniem technologii plazmowej.
Max grubość ciętej stali wynosi 8mm. Dokładność pozycjonowania 0,05mm.

Inwestycja w nowoczesny park maszynowy umożliwia wyprodukowanie całego asortymentu niezbędnego do zmontowania kompletnej instalacji wentylacyjnej. Sprzyja to szybkiej realizacji zamówienia oraz całkowitej kontroli nad jakością wykonanych produktów.

Iglotech