Czwarta edycja FORUM WENTYLACJA, czyli specjalistyczna wystawa producentów, której towarzyszy dwudniowy cykl seminariów szkoleniowych skierowanych do projektantów, instalatorów oraz użytkowników instalacji, odbędzie się w dniach 8-9 marca 2006 r. w Warszawie (Centrum Kongresowe "Gromada").


Wystawie i seminariom FORUM w 2006 roku będzie towarzyszyć SALON KLIMATYZACJA – wystawa urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych. Kolejna edycja FORUM zostanie poszerzona o zagadnienia klimatyzacji i chłodnictwa, wzbogacony zostanie także program seminariów.
FORUM daje możliwość zdobycia informacji, poszerzenia wiedzy i wymiany poglądów o współcześnie stosowanych technologiach w szeroko rozumianej technice powietrza.
Dwudniowy cykl seminariów szkoleniowych podczas FORUM skierowany jest do projektantów, instalatorów oraz użytkowników instalacji. Seminaria dla projektantów zostaną poświęcone najnowszym zmianom w przepisach, które wejdą w życie w roku 2006. Odbędą się także wykłady poświęcone projektowaniu instalacji, omawiające współczesne koncepcje i wytyczne technologiczne. Pokazy dla instalatorów pozwolą zapoznać się z zasadami montażu elementów instalacji. Będą połączone z wykładami dotyczącymi praktycznych aspektów budowy i eksploatacji instalacji. Zaprezentowane zostaną na nich także przepisy i wymagania.
Towarzyszące FORUM targi producentów, będą okazją do zapoznania się z szeroką ofertą branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej oraz wybranych działów chłodnictwa. To okazja do poznania nowości, skonsultowania realizowanych instalacji, nawiązania kontaktów handlowych.
Uczestnicy FORUM i SALONU odwiedzający wystawę oraz seminaria będą mogli zdobyć wartościowe nagrody dla projektantów (licencje oprogramowania branżowego) i instalatorów (elektronarzędzia). Jak co roku osoby głosujące w Konkursie na najciekawszy produkt będą także mogły wylosować atrakcyjne upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymają katalog wystawców (drukowany i na płycie CD), materiały informacyjne oraz branżowy biuletyn "Cyrkulacje".
Aktualne informacje o programie i warunkach uczestnictwa FORUM WENTYLACJA 2006 wkrótce ukażą się na stronach internetowych www.forumwentylacja.pl oraz www.salonklimatyzacja.pl
Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja.