Seminaria szkoleniowe i wystawa producentów FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA to największa w Polsce specjalistyczna ekspozycja prezentująca wyłącznie technikę wentylacyjną i klimatyzacyjną. Piąta edycja FORUM odbędzie się w dniach 20-21 marca 2007 roku.


Piąta edycja FORUM WENTYLACJA, czyli specjalistyczna wystawa producentów i wykonawców systemów wentylacji i klimatyzacji, której towarzyszy dwudniowy cykl seminariów szkoleniowych skierowanych do projektantów, instalatorów oraz użytkowników instalacji, odbędzie się w dniach 20-21 marca 2007 r. w Warszawie (Centrum Kongresowe "Gromada"). FORUM w 2007 roku po raz drugi towarzyszyć będzie SALON KLIMATYZACJA – wystawa, na której swoją ofertę prezentują dostawcy urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja - zrzeszenie osób związanych z branżą wentylacyjną.
Liczba wystawów i zwiedzających FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA stale rośnie, co ma niebagatelne znaczenie w czasie, kiedy niektóre podobne przedsięwzięcia targowe w Polsce mają poważne kłopoty ze zdobyciem odpowiedniej ich liczby.

Rys. 1 Liczba wystawców Forum Wentylacja 2006. Źródło: SPW

Rys. 2 Liczba zwiedzających Forum Wentylacja 2006. Źródło: SPW
Prognozy wskazują, że edycja FORUM w 2007 roku będzie rekordowa pod względem liczby wystawców i zwiedzających. FORUM jest spotkaniem, na które licznie przybywają specjaliści z branży. Wśród zwiedzających dominują projektanci (25%), instalatorzy, produceni i handlowcy branżowi oraz wszelkiego typu specjaliści zajmujący się zagadnieniami wentylacji i klimatyzacji.

Rys. 3 Grupy zawodowe uczestniczące w Forum Wentylacja 2006.Źródło: SPW
Uczestnictwo w FORUM 2007 w charakterze wystawców zadeklarowało już 76 firm (stan na 29.01.2007):
Aereco Wentylacja
Alnor
Aspekt
Armacell
Alternatywne Systemy Komfortu
B&L International
Bartosz (rezerwacja)
Belimo Siłowniki
Centrum Klima
Centrum Techniki Wentylacyjnej KLIMAWENT
CIAT
Clinikka
Cundall (Wielka Brytania)
CWK
Dacpol
Daikin Airconditioning
Darco
DST Polska
D+H Polska
Elta Polska
Elvent
Euro Clean-Air
Flakt Bovent
Flop System
Flowair Group
Frapol (rezerwacja)
Fujitsu Klima-Therm
Geoclima
Global-Tech
Greenwood Air Management (Wielka Brytania)
Greka
Grupa Alfred Moll
Hidria Polska
Hilti
HTS
Iglotech
Istpol
Jeven
Juwent
Karpol (rezerwacja)
K-flex
Kimo
Klim-Spaw (rezerwacja)
Klimwent sc
Konwektor
Lindab
Loximide
Maxair Hvac Technik
Mercor
Metalplast Tarnowskie Góry
Omni Scala
Onninen
Paroc
Perles
Pol-Stowest
Provent
Rekuperatory.pl
Rosenberg
Siemens
Sigarth
Sigmawent
Smay
Spółdzielnia "Metalowiec"
Swegon
Systemair (rezerwacja)
Test Therm
Testo
Trelleborg Industries Polska
Trox Austria
Uniwersal
Venture Industries
Wilhelm Tell Consulting
Willi
Wolf
Wolfram
Ziehl-Abegg
Seminaria odbywające się podczas FORUM poprowadzą doświadczeni specjaliści reprezentujący uczelnie, instytucje i przedsiębiorstwa specjalizujące się w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji. Cykl seminariów szkoleniowych podczas FORUM skierowany jest do projektantów, instalatorów oraz użytkowników instalacji. Nie jest znany jeszcze szczegółowy program wykładów, jednak dowiedzieliśmy się, że tematyka seminariów obejmie omówienie zagadnień związanych z ekonomicznym wykorzystaniem energii w systemach wentylacji i klimatyzacji, a także zmian w przepisach i związanych z projektowaniem instalacji, w tym rozwiązań praktycznych. Zaprezentowanych zostanie kilka interesujących inwestycji polskich i zagranicznych i na ich przykładzie projektanci przedstawią zastosowane koncepcje techniczne. Poruszone zostaną także zagadnienia związane z akustyką systemów wentylacyjnych oraz z wentylacją kotłowni wyposażonych w kotły z zamkniętą komorą spalania.
O wymaganiach dotyczących jakości powietrza w szpitalach opowie dr Anna Charkowska (Pol. Warszawska). Organizator planuje także blok wykładów związanych z wentylacją pożarową i wentylacją kuchni.
Spodziewać należy się wystąpień znanych doktorów, pracowników uczelni technicznych, a wśród nich: Tomasza Mroza (Pol. Poznańska), Andrzeja Odyjasa (Pol. Poznańska), Kazimierza Wojtasa (Pol. Krakowska), Jarosława Mullera (Pol. Krakowska), Jerzego Sowy (Pol. Warszawska), Jacka Hendigera (Pol. Warszawska).
Jak co roku odwiedzający FORUM i SALONU wystawę oraz seminaria będą mogli zdobyć wartościowe nagrody, a osoby głosujące w Konkursie na najciekawszy produkt wylosować atrakcyjne upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymają katalog wystawców (drukowany i na płycie CD), materiały informacyjne oraz najnowsze wydanie branżowego biuletynu "Cyrkulacje".
Poważnego wsparcia medialnego udzielaja FORUM WENTYLACJA pisma techniczne i serwisy internetowe liczące się na rynku branżowym, które będą miały swoje stoiska na Forum (w sumie 10 wystawców).
Aktualne informacje o programie i warunkach uczestnictwa FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2007 na stronach www.forumwentylacja.pl i www.salonklimatyzacja.pl.