Publikujemy czwartą część artykułu o nowościach naszej branży, wprowadzonych na polski rynek w roku 2006 i 2007, prezentowanych na Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2007.


Z naszej ankiety wynika, że 96 wystawców zaprezentowało podczas Forum Wentylacja - Salonu Klimatyzacja 2007 ponad 60 nowości, w tym kilkanaście z nich pojawiło się na tych targach po raz pierwszy. W kilkuodcinkowym cyklu newsów przedstawiamy w telegraficznym skrócie każdy z nich. Oto czwarta już część informacji o nowościach naszej branży, wprowadzonych na polski rynek w roku 2006 i 2007 (firmy F-H). Zobacz też: nowości A-B, nowości C-E oraz nowości F-H.


Iglotech Sp. z o.o.
ul. Toruńska 41
82-500 Kwidzyn
tel. 055 279 33 43
kwidzyn@iglotech.com.pl
www.iglotech.com.pl
Dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie chłodnictwa, klimatyzacji oraz wentylacji w Polsce promował podczas Forum systemy wentylacyjne LUNOS, które dostarczają czyste, świeże powietrze do pomieszczeń w mieszkaniu i gwarantują suche i wolne od pleśni ściany. Dodatkowo zapewniają znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, przy niskich kosztach eksploatacji, jak i zakupu.


Jeven Sp. z o.o.
Jeven to nowa firma na naszym rynku. Okapy SYSTEM JEVEN, to wysoka jakość produktu dla gastronomii oraz kompleksów kuchennych w zakresie obsługi zbiorowego żywienia przy obiektach biurowych, bankowych, edukacyjnych, sportowych i zdrowotnych. Firma do Konkursu zgłosiła filtr cyklonowy typ JCE, SYSTEM JEVEN >>foto18 >>foto19 >>foto20 >>więcej. Produkt osiągnął 8 miejsce w Konkursie na najciekawszy produkt Forum Wentylacja 2007.


Juwent Sp. J.
ul. Lubelska 31
08-500 Ryki
tel. 081 883 56 20
info@juwent.com.pl
www.juwent.com.pl
Juwent od prawie 10 lat produkuje centrale klimatyzacyjne we wszelkich stosowanych powszechnie standardach oraz szeroką gamę aparatów ogrzewczo-wentylacyjnych. Firma do Konkursu zgłosiła nowe aparaty grzewcze TROPIC o mocy grzewczej 5-62 kW i wydatku powietrza 2100-5300 m3/h, wprowadzone do sprzedaży w 2007 roku >>więcej oraz kurtyny powietrzne SILVER występujące w 3 wielkościach po 3 długości każda >>więcej. Kurtyna okazała się 3 w kolejności najciekawszym produktem wystawy 20-21 marca br.


K-Flex Polska Sp. z o.o.
Spółka jest dystrybutorem produktów L'ISOLANTE K-FLEX - izolacji technicznych z kauczuku syntetycznego przeznaczonych dla chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji, ogrzewnictwa, instalacji sanitarnych, przemysłowych, chemicznych oraz instalacji gazów technicznych. Izolacja K-Fonik ST GK - izolator dźwięku, obniżający poziom hałasu emitowany przez urządzenia przemysłowe takie jak pompy, sprężarki, wentylatory, separatory cząstek stałych, a także izolacja termiczno-akustyczna kanałów wentylacyjnych i pionów sanitarnych została numerem 4 tegorocznej największej wystawy naszej branży >>więcej


Kimo
Ta francuska firma specjalizująca się w rozwoju, produkcji i dystrybucji urządzeń pomiarowych kontrolujących: szybkość i przepływ powietrza, ciśnienie, wilgotność i temperaturę - zarówno w wersji stacjonarnej jak i przenośnej, zgłosiła dwa swoje produkty do Konkursu na najciekawszy produkt Forum 2007. Pierwszy z nich to kamera termowizyjna HotShot B-View (5 miejsce w Konkursie), która jest urządzeniem służącym do analizy termograficznej obiektów, niezbędnym do wykonania audytów energetycznych budynków, pomiaru temperatur elementów niedostępnych, określenia rozkładu temperatury dla danego obiektu, a także wykrywania potencjalnych niebezpieczeństw >>więcej. Drugi z nowych produktów firmy to system rozproszonej rejestracji wilgotności, temperatury, światła i wielkości elektrycznych Kistock >>więcej


Klim-Spaw Sp. z o.o.
Dalmierz Laserowy LEICA DISTO™ A8, który zdobył 9 miejsce w Konkursie, to najnowsze urządzenie pomiarowe, przeznaczone dla najbardziej wymagających >>więcej. Urządzenie idealne dla architektów, projektantów i wykonawców, pozwalające na wykonanie błyskawicznych i dokładnych pomiarów odległości, powierzchni, kubatury oraz kątów nachylenia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.


Klima-Therm Sp. z o.o.
ul. Tarnowiecka 54
04-174 Warszawa
tel. 022 517 36 00
klima-therm@klima-therm.pl
www.klima-therm.pl
Generalny Przedstawiciel japońskiego koncernu FUJITSU GENERAL w Polsce na swoim stoisku podczas Salonu Klimatyzacja 2007 prezentował klimatyzator przypodłogowy typ AGYV9/12/14LA >>więcej, przeznaczony do montażu na ścianie, blisko podłogi, przeznaczony do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń.


Konwektor Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 6
87-600 Lipno
tel. 054 287 22 34
fuwk@konwektor.pl
www.konwektor.pl
Producent urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych oferuje w roku 2007:
- wentylator lutniowy typ WCE do zastosowań w górnictwie do przetłaczania metanu
- wentylatory osiowe oddymiające typ WOK/OD
- wentylatory oddymiające typ WVPOD
- wentylatory wysokoprężne promieniowe typ WWOAX
i zgłoszony do Konkursu
- aparat grzewczo-wentylacyjny Neolux IV >>więcej.