Trzecia część artykułu o nowościach naszej branży, wprowadzonych na polski rynek w roku 2006 i 2007, prezentowanych na Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2007.


Z naszej ankiety wynika, że 96 wystawców zaprezentowało podczas Forum - Salonu 2007 ponad 60 nowości, w tym kilkanaście z nich pojawiło się na tych targach po raz pierwszy. W kilkuodcinkowym cyklu newsów przedstawiamy w telegraficznym skrócie każdy z nich. Oto trzecia już część informacji o nowościach naszej branży, wprowadzonych na polski rynek w roku 2006 i 2007 (firmy F-H). Zobacz też: nowości A-B oraz nowości C-E


Fincomfort Polska
Oficjalny przedstawiciel fińskiego producenta rekuperatorów ILTO. Centrala ILTO 440 przeznaczona do mieszkań i domów jednorodzinnych do 250 m2 została zgłoszona do Konkursu Forum Wentylacja 2007 o tytuł najciekawszego produktu. >>więcej.


Flop System Sp. z o.o.
ul. Kiełczowska 64
51-315 Wrocław
tel. 071 325 14 20
office@flopsystem.pl
www.flopsystem.pl
Wrocławski Flop System zaopatruje głównie firmy instalacyjne i hurtownie na terenie całej Polski w urządzenia grzewcze (nagrzewnice i kurtyny powietrzne) oraz urządzenia do systemów wentylacji i klimatyzacji, w tym: wentylatory, filtry, centrale wentylacyjne, klimatyzatory, nawiewniki okienne, listwy wentylacyjne, itp. Firma do Konkursu zgłosiła niskoenergetyczny rekuperator RekuMINDER typ RM290/RM400 o bardzo futurystycznym wyglądzie: >>foto12. Rekuperator ten charakteryzuje się trwałą i ergonomiczną budową i jest bardzo przyjazny w eksploatacji i montażu. Posiada inteligentny i bardzo elastyczny systemem sterowania, co wpływa na wysoką niezawodność i niski koszt eksploatacyjny. Urządzenie nie wymaga nagrzewnicy wstępnej ani wtórnej >>więcej. Te zalety dostrzegli zwiedzający Forum 2007 i ich głosami urządzenie znalazło się na pozycji 7 w Konkursie na najciekawszy produkt wystawy.


Flowair Group s.c.
ul. Łużycka 10A
81-537 Gdynia
tel. 058 669 82 20
info@flowair.pl
www.flowair.pl
W ofercie produktowej posiada nagrzewnice wodne własnej produkcji, nagrzewnice gazowe i absorpcyjne wytwornice wody lodowej firmy ROBUR oraz kurtyny powietrzne firmy REMAK. Nagrzewnicę LEO SMART, którą Flowair zgłosił do Konkursu, można wykorzystywać w małych pomieszczeniach oraz w obiektach z wyższymi wymaganiami estetycznymi i użytkowymi (np. z wymaganym bardzo niskim poziomem hałasu), jak: puby, restauracje, salony samochodowe, sale wystawowe, sklepy, salony meblowe >>więcej


Fluid Desk Sp. z o.o.
ul. Wojska Polskiego 107b/14
70-484 Szczecin
tel. 091 431 45 50
poczta@fluid-desk.com
www.fluid-desk.pl
Nr 1 wśród produktów Forum Wentylacja 2007: FLM 3.0 (Fluid Desk Library Manager) - program dla projektantów, którego licencja użytkowania udzielana jest bezpłatnie. Program FLM służy do zarządzania parametrycznymi bibliotekami CAD w środowisku graficznym programu AutoCAD >>więcej


Frapol Sp. z o.o.
Krakowski producent urządzeń i elementów dla instalacji wentylacji i klimatyzacji zgłosił do Konkursu o najciekawszy produkt Forum – Salonu 2007 2 produkty:
- nawiewnik szczelinowy typ FNS >>więcej
- przeciwpożarowy zawór odcinający typ ZPp120; EIS 120 >>więcej
a na stoisku zaprezentował zupełną nowość:
– prototyp klapy przeciwpożarowej oddymiającej typ VD440 szer. 200-1200 mm, wys. 200-800 mm >>foto13.


Greenwood House
Firma z Wielkiej Brytanii, na Forum Wentylacja po raz pierwszy. Producent wentylatorów domowych wykonanych z wysokiej jakości komponentów. Na stoisku można było zapoznać się z serią wentylatorów Affresco, charakteryzującą się nowoczesnym wzornictwem o różnych rodzajach wykończenia >>foto14, a także modelami serii Silent zaprojektowanymi z myślą o użytkownikach wymagających cichej pracy urządzenia. Niektóre z wentylatorów posiadały zintegrowane oświetlenie >>foto15. Wszystkie wentylatory wyróżnia ozdobny design i dbałość o szczegóły wykonania.


Grupa Alfred Moll
Grupa Alfred Moll zajmuje się dystrybucją m.in. produktów marki Vortice, Aldes, AlfredMoll, Hitachi, Intec, Fujiair i Axpir. Grupa w Konkursie wystawiła 2 nowe wentylatory produkowane przez włoski Vortice:
- Lineo >>więcej
- Quadro >>więcej


Halton Sp. z o.o.
Firma Halton, specjalizuje się w produkcji systemów i produktów do wentylacji i klimatyzacji. Posiada w swoim zakresie systemy wentylacji i klimatyzacji dla biur, sal konferencyjnych, hoteli, kuchni oraz restauracji, powierzchni handlowych i przemysłowych, audytoriów, kin i teatrów. Podczas Forum 2007 Halton prezentowała wentylacyjne stropy aluminiowe do kuchni przemysłowych niemieckiej firmy Wimbock >>foto16. Wyciąg powietrza Nozzle Plate do zastosowań w kuchniach otwartych restauracji lub dużych apartamentach zgłoszony został do Konkursu i uplasował się ex equo z centralą Ekoklimax-Projekt na 10 miejscu. Nozzle Plate zabezpiecza przed wydostawaniem się zapachów i tłuszczu znad urządzeń przeznaczonych do widocznego gotowania i smażenia >>więcej. Oprócz wyciągu nowością w ofercie firmy jest belka chłodząca typ CCE.


Hidria Polska Sp. z o.o.
Oddz. KLIMA
ul. Solna 3a
06-100 Pułtusk
tel. 023 692 86 90
impklima@hidria.pl
www.impklima.pl
Nowością w ofercie jest nawiewnik wirowy z regulacją termostatyczną OD-8/TR, typowany do Konkursu o najciekawszy produkt Forum 2007 >>więcej >>foto17. Prócz nawiewnika nowe w sprzedaży są: wentylator kanałowy typ IRB oraz produkty firmy GIF w tym stropy kuchenne restauracyjne >>foto18.