Publikujemy drugą część artykułu o nowościach naszej branży, wprowadzonych na polski rynek w roku 2006 i 2007, prezentowanych na Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2007.


Z naszej ankiety wynika, że 96 wystawców zaprezentowało podczas Forum - Salonu 2007 ponad 60 nowości, w tym kilkanaście z nich pojawiło się na tych targach po raz pierwszy. W kilkuodcinkowym cyklu newsów przedstawimy w telegraficznym skrócie każdy z nich. Publikujemy drugą część nowości oferowanych w naszej branży, wprowadzonych na polski rynek w roku 2006 i 2007 (firmy C-E). Zobacz też: nowości A-B


Centrum Klima Sp. z o.o.
ul. Instalatorów 7B
02-237 Warszawa
tel. 022 868 25 28
office@centrumklima.pl
www.centrumklima.pl
Ta największa w Polsce hurtownia materiałów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, producent elementów i akcesoriów niezbędnych do instalacji i jednocześnie dystrybutor urządzeń wielu renomowanych producentów krajowych i zagranicznych, zatrudniający aktualnie ponad 90 osób, przedstawiła na Forum Wentylacja swoją najnowszą ofertę na największym stoisku wystawy. Centrum Klima zgłosiła 2 nowe produkty do Konkursu o najciekawszy produkt:
- centralę wentylacyjną Komfovent Verso o wydajności od 1 000 m3/h do 26 000 m3/h >>więcej
- pompki skroplin HOPPY Electronics Ltd. >>więcej >>foto6
Ponadto na stoisku firmy prezentowano nowe modele klimatyzatorów Galanz >>foto7; nowy klimatyzator przyścienny Mistral >>foto8 oraz nowe nawiewniki i zawory powietrzne >>foto9


Clinikka Sp. z o.o.
ul. Złoczowska 29
03-972 Warszawa
tel. 022 616 02 10
biuro@clinikka.pl
www.clinikka.pl
Firma Clinikka oferuje kompleksowe rozwiązania poprawiające jakość powietrza oraz sprzęt i akcesoria niezbędne do utrzymania higieny instalacji oraz czystości powietrza. Nowością w ofercie firmy jest system suchej dezynfekcji O3Systems >>więcej i test diagnostyczny na obecność bakterii Legionella w systemach wentylacyjnych i wszelkiego rodzaju instalacjach wodnych >>więcej. Drugi z wymienionych został zgłoszony przez firmę do Konkursu o najciekawszy produkt.


Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. 17 Stycznia 56
02-146 Warszawa
tel. 022 319 90 00
office@daikin.pl
www.daikin.pl
Daikin przedstawił Ururu Sarara - pierwszy na świecie klimatyzator przeznaczony do nawilżania i osuszania bez konieczności wykorzystania zewnętrznego źródła wody. >>więcej >>foto10


Ekoklimax-Projekt Sp. z o.o.
ul. Podolska 13
85-055 Bydgoszcz
tel. 052 321 24 53
biuro@ekoklimax.com.pl
www.ekoklimax.com.pl
Ekoklimax-Projekt - producent central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (rekuperatorów) EkoZefir przedstawił centralę o wydajności 500 m3/h typ RK-500-SP >>więcej >>foto11. Produkt ten zajął 10 miejsce podczas Konkursu.
Producent zapowiada wprowadzenie do sprzedaży w roku 2007 serii central do montażu w przestrzeniach międzystropowych o wydajnościach od 4 000 m3/h do 10 000 m3/h z wymiennikiem przeciwprądowym z wentylatorami z elektroniczną komutacją.


elta Polska Sp. z o.o.
Firma oferuje wentylatory i klimatyzatory. Nowością 2007 jest wprowadzenie na polski rynek klimatyzatorów do samodzielnego montażu. Szersze informacje na ten temat już wkrótce na wentylacja.com.pl.


Elvent Sp. z o.o.
Firma oferuje szeroki asortyment wentylatorów i urządzeń przeznaczonych do wentylacji mieszkań, biur, obiektów gospodarczych i przemysłowych, w tym również wentylatorów przeciwwybuchowych i kwasoodpornych a także szeroki wachlarz osprzętu i akcesoriów wentylacyjnych. Nowością w ofercie firmy jest wentylator ECA Piano do zastosowań w pomieszczeniach takich jak łazienki, WC itp. Producentem ECA Piano jest niemiecka firma MAICO Ventilatoren >>więcej


Emka-Rekuperatory
Firma jest przedstawicielem J.E. Storkair w Polsce - producenta central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła oraz osprzętu wentylacyjnego. Nowa w ofercie firmy jest centrala wentylacyjna z wymiennikiem przeciwprądowym ComfoAir 500 o wydajności 450m3/h, wyposażona w wentylatory na prąd stały >>więcej. Warto wspomnieć, że urządzenie to uzyskało jako pierwszy rekuperator tego typu w Polsce Certyfikat Instytutu Domów Pasywnych.

Komentarze

  • co to za nowość - klimatyzator do samodzielnego montażu

    co to za nowość jeżeli 10 lat temu istniały na rynku klimatyzatory do zamodzielnego montażu marki Hitachi. w przypadku wątpliwość mogę udostępnić takie urządzenie.