Największa w Polsce wystawa prezentująca technikę wentylacyjną i klimatyzacyjną FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2007 (20-21 marca) zgromadzi 98 wystawców.


Piąta edycja FORUM WENTYLACJA, czyli specjalistyczna wystawa producentów i wykonawców systemów wentylacji i klimatyzacji, której towarzyszy dwudniowy cykl seminariów szkoleniowych skierowanych do projektantów, instalatorów oraz użytkowników instalacji, odbędzie się w dniach 20-21 marca 2007 r. w Warszawie (Centrum Kongresowe "Gromada"). FORUM w 2007 roku po raz drugi towarzyszyć będzie SALON KLIMATYZACJA – wystawa, na której swoją ofertę prezentują dostawcy urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych.
Liczba wystawów i zwiedzających FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA stale rośnie, co ma niebagatelne znaczenie w czasie, kiedy niektóre podobne przedsięwzięcia targowe w Polsce mają poważne kłopoty ze zdobyciem odpowiedniej ich liczby.

Rys. 1 Liczba wystawców Forum Wentylacja 2006. Źródło: SPW
FORUM jest spotkaniem, na które licznie przybywają specjaliści z branży. Wśród zwiedzających dominują projektanci (25%), instalatorzy, produceni i handlowcy branżowi oraz wszelkiego typu specjaliści zajmujący się zagadnieniami wentylacji i klimatyzacji. Tegoroczna edycja FORUM będzie rekordowa pod względem liczby wystawców, ponieważ uczestnictwo w FORUM zadeklarowało już 88 firm (stan na 22.02.2007):
Aereco Wentylacja
Alnor
Alternatywne Systemy Komfortu
Armacell
Aspekt
AZ Klima
B&L International
Belimo Siłowniki
Berlinerluft
BSH Klima
Centrum Klima
CIAT
Cichewicz Kotły
Clinikka
Cundall (Wielka Brytania)
CWK
D+H Polska
Dacpol
Daikin Airconditioning
Darco
DST Polska
Elta Polska
Elvent
Emka Rekuperatory
Euro Clean-Air
Flakt Bovent
Flop System
Flowair Group
Fluid Desk
Frapol
Fujitsu Klima-Therm
Geoclima
Global-Tech
Greenwood Air Management (Wielka Brytania)
Greka
Grupa Alfred Moll
Halton
Hidria Polska
Hilti
HTS
Hydrowent
Iglotech
Istpol
Jeven
Juwent
K-flex
Kimo
Klim-Spaw
Klimawent
Klimwent sc
Konwektor
Lindab
Loximide
Maxair hvac technik
Mercor
Metalplast Tarnowskie Góry
Omni Scala
Onninen
Paroc
Perles
Polor
Pol-Stowest
Pro-Vent
RC Polska
Rosenberg
Siemens
Sigarth
Sigmawent
Smay
Spółdzielnia "Metalowiec"
Swegon
Systemair
Teklim
Teoma
Test-Therm
Testo
Thermaflex Izolacji
Trelleborg Industries Polska
Trox Austria
Unidez
Uniwersal
VBW Engineering
Venture Industries
Wilhelm Tell Consulting
Willi
Wolf
Wolfram
Ziehl-Abegg
Seminaria odbywające się podczas FORUM poprowadzą doświadczeni specjaliści reprezentujący uczelnie, instytucje i przedsiębiorstwa specjalizujące się w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji. Cykl seminariów szkoleniowych podczas FORUM skierowany jest do projektantów, instalatorów oraz użytkowników instalacji. Nie jest znany jeszcze szczegółowy program wykładów, jednak dowiedzieliśmy się, że tematyka seminariów obejmie omówienie zagadnień związanych z ekonomicznym wykorzystaniem energii w systemach wentylacji i klimatyzacji, a także zmian w przepisach i związanych z projektowaniem instalacji, w tym rozwiązań praktycznych. Zaprezentowanych zostanie kilka interesujących inwestycji polskich i zagranicznych i na ich przykładzie projektanci przedstawią zastosowane koncepcje techniczne. Poruszone zostaną także zagadnienia związane z akustyką systemów wentylacyjnych oraz z wentylacją kotłowni wyposażonych w kotły z zamkniętą komorą spalania.
O wymaganiach dotyczących jakości powietrza w szpitalach opowie dr Anna Charkowska (Pol. Warszawska). Organizator planuje także blok wykładów związanych z wentylacją pożarową i wentylacją kuchni.
Spodziewać należy się wystąpień znanych doktorów, pracowników uczelni technicznych, a wśród nich: Tomasza Mroza (Pol. Poznańska), Andrzeja Odyjasa (Pol. Poznańska), Kazimierza Wojtasa (Pol. Krakowska), Jarosława Mullera (Pol. Krakowska), Jerzego Sowy (Pol. Warszawska), Jacka Hendigera (Pol. Warszawska).
Jak co roku odwiedzający FORUM i SALONU wystawę oraz seminaria będą mogli zdobyć wartościowe nagrody, a osoby głosujące w Konkursie na najciekawszy produkt wylosować atrakcyjne upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymają katalog wystawców (drukowany i na płycie CD), materiały informacyjne oraz najnowsze wydanie branżowego biuletynu "Cyrkulacje".
Poważnego wsparcia medialnego udzielaja FORUM WENTYLACJA pisma techniczne i serwisy internetowe liczące się na rynku branżowym, które będą miały swoje stoiska na Forum (w sumie 10 wystawców):
Chłodnictwo & Klimatyzacja
Instal
Kominiarz Polski
Polski Instalator
Rynek Instalacyjny
Systemy Instalacyjne
Wydawnictwo Forum
www.eer.pl
www.klimatyzacja.pl
www.wentylacja.com.pl
Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja (www.wentylacja.org.pl) - zrzeszenie osób związanych z branżą wentylacyjną.
Aktualne informacje o programie i warunkach uczestnictwa FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2007 na stronach www.forumwentylacja.pl i www.salonklimatyzacja.pl.