FORUM DYSKUSYJNE - dziś otworzyliśmy tę formę komunikacji na naszych stronach. Taka forma, stworzona z byłej "grupy dyskusyjnej", jest przyjaźniejsza dla pytających i czytelników. W FORUM będą umieszczane i opiniowane problemy i wiadomości warte publikacji (na tematy branżowe) z możliwością dodania własnego komentarza.

Otwierając FORUM DYSKUSYJNE pragniemy udostępnić Państwu zasoby informacji, które wcześniej przekazywane były wśród wąskiego grona - naszych grupowiczów z listy dyskusyjnej.
Dotychczas korzystanie z tych zasobów było możliwe przy użyciu specjalnego oprogramowania, np. poczty elektronicznej. Obecnie każda z osób, która ma na swoim komputerze zainstalowaną przeglądarkę WWW i posiada dostęp do Internetu, może czynnie uczestniczyć w naszym FORUM.
Grupa odbiorców naszego FORUM, będzie miała, jak wiadomo, swoich uczestników tworzących specyficzną atmosferę dyskusji, bowiem tematyka tego FORUM będzie oparta o problemy dziedzin wentylacji, klimatyzacji, chłodnictwa itp. związanych z techniką powietrza. Forum skierowane jest więc do projektantów, firm oraz użytkowników instalacji.
Przed wysłaniem pierwszej wiadomości (wątku) warto zaznajomić się z zasadami komunikacji w FORUM.
Posługiwanie się FORUM DYSKUSYJNYM.
FORUM jest dostępne dla wszystkich odwiedzających serwis www.wentylacja.com.pl, a wprowadzanie i wyświetlanie wiadomości jest możliwe dzięki automatowi.
Nowy temat - tu "wątek" - dodajemy klikając na link "Nowy wątek". Aby odpowiedzieć na zadany temat mamy 2 możliwości: 1 - "odpowiedż" lub 2 - "odpowiedź z cytatem". W możliwości 2 zostanie zacytowana treść listu, na który odpowiadamy.
Do wypełnienia mamy 3 pola:
1 - "Imię" - gdzie przedstawiamy się imieniem, nazwiskiem, pseudonimem, inicjałami, adresem e-mail lub jak kto woli;
2 - "Tytuł" - tu wpisujemy krótki (kilkuwyrazowy) temat, którego dotyczy list;
3 - "Treść" - opis problemu.
Teraz wystarczy tylko kliknąć na przycisk "Wyślij".
Zalecamy przed przystąpieniem do wysyłania nowych tematów na prześledzenie kilku wątków. Pozwoli to zarówno na dokładne zaznajomienie się z tematyką grupy jak i być może na znalezienie odpowiedzi na nurtujące pytania.
Odpowiadając na pytanie zadane w forum dyskusyjnym należy zwracać uwagę na formę odpowiedzi, o którą prosił autor pytania - czy odpowiedzi mają być wysyłane do forum, czy też na jego prywatny adres. Z drugiej strony, osoba prosząca o odpowiedzi na prywatny adres powinna poczuwać się do obowiązku krótkiego, acz treściwego podsumowania otrzymanych odpowiedzi na forum listy czy grupy - chyba, że zadane pytanie miało charakter prywatny, a odpowiedź na nie jest nieinteresująca dla ogółu uczestników grupy.
Ogromna techniczna łatwość i szybkość wysłania wiadomości do FORUM DYSKUSYJNEGO powoduje, iż często pojawiają się tam "śmieci" - listy wysłane bez głębszego zastanowienia, nieprzemyślane tak w treści, jak i w formie, których pojawienie się w forum nie przynosi właściwie nikomu żadnego pożytku, a czasami powoduje wręcz szkodę. Postaramy się eliminować listy-intruzy, by nie wprowadzały niepotrzebnego "szumu informacyjnego".
Czekamy więc na Wasze problemy i spodziewamy się iż podzielicie się z Użytkownikami swoimi opiniami.
FORUM DYSKUSYJNE dostępne na stronie głównej serwisu.

Komentarze