Data rozpoczęcia
2007-10-04
Data zakończenia
2007-10-04

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego wspólnie z Politechniką Krakowską zaprosza do udziału w organizowanym cyklu konferencji nowych technologii: "FORUM BUDOWNICTWA PASYWNEGO"

Polski Instytut Budownictwa Pasywnego od kilku lat zajmuje się w Polsce rozpowszechnianiem i transferem wiedzy na temat budownictwa pasywnego oraz stosowania energooszczędnych technologii. Realizując naszą misję chcielibyśmy wspólnie z Politechniką Krakowską serdecznie zaprosić Państwa do udziału w organizowanym przez nas cyklu konferencji nowych technologii: "FORUM BUDOWNICTWA PASYWNEGO".

Zaproszenie kierujemy do szerokiego grona użytkowników - przedstawicieli samorządów, uczelni wyższych, ale również do zatrudnionych w strukturach samorządowych specjalistów budowlanych, architektów, projektantów, przedstawicieli firm budowlanych i przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, spółdzielni mieszkaniowych, deweloperów oraz inwestorów indywidualnych.

Obecnie dzięki dotacjom z Unii Europejskiej duża część inwestycji samorządowych, takich jak: budynki komunalne, szkoły, hale sportowe, pływalnie i inne, może być finansowane do 85% wartości inwestycji ze źródeł innych niż finanse samorządowe. Problemem stają się późniejsze koszty eksploatacyjne (głównie dotyczące ogrzewania), które przez wiele lat w sposób znaczący obciążają budżet samorządowy. W budownictwie pasywnym koszty ogrzewania rzędu 2 zł/ m2 powierzchni rocznie są absolutnym standardem. Trzeba jednak posiadać wiedzę, jak takie obiekty projektować i budować.

Zarządzanie wykorzystaniem energii w całej Unii Europejskiej, a więc również w Polsce, ma zasadnicze znaczenie dla naszej gospodarki i przyszłego dobrobytu obywateli. Wymaga to nie tylko wprowadzenia nowych technologii, poprawiających efektywność energetyczną, ale również zmian w myśleniu i zachowaniu szerokich kręgów społeczeństwa.

Cykl międzynarodowych konferencji "Forum Budownictwa Pasywnego" odbywają się w następujących terminach i miejscach:

11.09.2007 r. Poznań Politechnika Poznańska - Centrum Wykładowe
12.09.2007 r. Warszawa Pałac Kultury i Nauki - sala koncertowa
13.09.2007 r. Kraków Uniwersytet Jagielloński - Audytorium Maximum
24.10.2007 r. Białystok Hotel Gołębiewski - sala konferencyjna

W każdej konferencji planuje się udział ok. 500 osób. Celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy na temat energooszczędnych technologii w budownictwie a przede wszystkim zasad projektowania i realizacji budynków w standardzie budownictwa pasywnego. Poparte to będzie przykładami tysięcy realizacji w Niemczech i Austrii oraz pierwszymi doświadczeniami w Polsce.

Wykładowcy: Dipl. Ing. Gunter Schlagowski; Dr arch. Bukhard Schultze Darup; Prof. Ernest Heiduk; Dr Wolfgang Feist; Prof. Edward Szczechowiak; Prof. Halina Koczyk; Prof. Krzysztof Żmijewski; Dr inż. Roman Pieprzyk i inni.

Zaproszenie na Forum Organizator kieruje do inżynierów budownictwa, przedstawicieli samorządów, jak również do zatrudnionych w strukturach samorządowych specjalistów budowlanych, architektów, projektantów, przedstawicieli firm budowlanych i przedsiębiorstw gospodarki komunalnej, spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, deweloperów oraz inwestorów indywidualnych.

Szczegółowe informacje o Forum na stronie www.pibp.pl www.pibp.pl