Firma Formaster, wywodzący się z Kielc czołowy polski producent filtrów i przepływowych ogrzewaczy wody, rozpoczął eksport swoich produktów na rynki Kazachstanu i Azerbejdżanu. Produkty marki Dafi sprzedawane są obecnie w 33 krajach na całym świecie i cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów.

Formaster ogrzewa Kazachstan i Azerbejdżan
Z szacunków producenta wynika, że co roku o prawie pół miliona zwiększa się liczba użytkowników przepływowych ogrzewaczy wody Dafi poza granicami naszego kraju. W najbliższym czasie firma Formaster planuje wejście na rynek angielski oraz znaczne rozszerzenie sprzedaży we Francji.

„Mocną stroną naszych produktów jest wysoka jakość w stosunku do przystępnej ceny. Ze względu na wzrost ceny wody i energii coraz bardziej istotne są także aspekty związane z oszczędnością – przepływowe ogrzewacze Dafi doskonale wpisują się w ten trend. Na przykład we Francji w ostatnim roku zanotowaliśmy aż 50% wzrost sprzedaży naszych produktów, które cieszą się ogromną popularnością w tzw. eco shopach. Także w RPA nasze produkty są rekomendowane w przetargu rządowym na tanie, energooszczędne domy” – mówi Filip Makówka, odpowiedzialny za rozwój działu eksportu w firmie Formaster.

Firma Formaster swoje pierwsze produkty zaczęła sprzedawać za granicą 15 lat temu na obecnych rynkach Czech i Słowacji, gdzie rozwiązania marki Dafi cieszą się ogromną popularnością. Rok później do zagranicznych kontrahentów dołączyła Australia i Węgry. W 2002 roku ze względu na rosnące zainteresowanie zagranicznych partnerów w firmie Formaster utworzony został dział eksportu. Obecnie produkty Dafi obecne są w prawie całej Europie, a także w Izraelu, Rosji i w Kanadzie. W Indonezji, Bangladeszu, Indiach, Mongolii oraz na Filipinach, Tajwanie, w Korei Płd i Emiratach Arabskich Formaster sprzedaje swoje produkty pod marką Biocera. „Nasza najbliższe plany to rozszerzenie współpracy z Francją oraz wejście na rynek brytyjski. Produkty Dafi spotkały się z dużym zainteresowanie kontrahentów angielskich na kwietniowych targach Ambiente we Frankurcie – w tej chwili finalizujemy pierwsze zamówienia. W maju pokażemy naszą ofertę na targach PLMA w Amsterdamie, a w listopadzie także na holenderskiej wystawie Aqua Tech” – podsumowuje Filip Makówka.

Źródło: ''