Do niedawna przeciwsłoneczne folie okienne kojarzyły się w Polsce z czymś bardzo nietrwałym. Traktowane jako czasowe zabezpieczenie przed nasłonecznieniem traciły kolor, odklejały się i łuszczyły. Obecnie dostępne są na naszym rynku folie słynącej z innowacji firmy 3M, objęte 10-letnią gwarancją. Trwałość folii jest ok. dwukrotnie wyższa. Warto dodać, że pierwsza na świecie folia powstała właśnie w 3M, w Minnesocie.


Działanie folii 3M Scotchtint, naklejanych na szkło okienne, polega na odbijaniu promieni słonecznych od tafli szklanej. W ten sposób wnętrza budynków są w dużo mniejszym stopniu narażone na nagrzewanie w okresie letnim. Skutkiem działania folii jest nie tylko obniżenie temperatury, ale także ochrona przed skokowym wzrostom temperatury, stabilizując klimat wewnątrz.
Swoiste filtry 3M Scotchtint są doskonałym rozwiązaniem zarówno tam, gdzie klimatyzacja nie może być z różnych względów zainstalowana, jak i tam, gdzie jej działanie jest nieskuteczne. O ile w pierwszym przypadku folia może być tańszą i prostszą alternatywą dla klimatyzacji dla mniej zasobnych klientów, to w drugim folia może doskonale z nią współgrać. Gdy klimatyzacja została już zainstalowana, lecz ze względu na zbyt dużą ilość ciepła dostającego się do budynku przez szyby okienne jej działanie przestaje być wystarczające, wówczas folia znakomicie poprawi efektywność klimatyzacji. Odbijając promienie słoneczne od szyb, folie 3M Scotchtint znacznie zmniejszają zapotrzebowanie na chłodzenie powietrza, przez co wpływają na obniżenie kosztów klimatyzacji.
Ostatnio popularne stały się świetliki dachowe. Zapewniają one znakomite doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym, lecz także powodują znaczne nagrzewanie wnętrz. Odpowiedzią firmy 3M jest folia zewnętrzna na świetliki szklane 3M Scotchtint RE15SIARXL.
ZALETY DODATKOWE:
• Folie 3M Scotchtint, w zależności od wersji, nadają zestarzałym fasadom budynków nadzwyczaj lśniący, nowoczesny i „czysty” wygląd, zasłaniając jednocześnie zasłony okienne i żaluzje
• Folie 3M Scotchtint redukują efekt oślepiania użytkowników promieniami słonecznymi poprzez osłabianie refleksów przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu optycznego
• Folie 3M Scotchtint zawierają bardzo skuteczne inhibitory pochłaniające większość promieni ultrafioletowych, chroniąc w ten sposób meble i tkaniny przed płowieniem i starzeniem

PRZED

PO
Najbardziej popularne folie Scotchtint:

3M Scotchtint RE35NEARL: folia neutralna
- folia okienna przeznaczona do minimalizowania ogrzewania pomieszczenia przez światło słoneczne oraz redukcji kosztów klimatyzacji w okresie letnim, zmniejszania płowienia tkanin powodowanego promieniowaniem UV oraz zmniejszenia refleksów. Folia nie zmienia w żaden sposób barwy szkła i wyglądu elewacji.

3M Scotchtint RE20SIARL: folia lustrzana
– najskuteczniejsza, nowoczesna folia okienna przeznaczona do minimalizowania ogrzewania pomieszczenia przez światło słoneczne oraz redukcji kosztów klimatyzacji w okresie letnim, zmniejszania płowienia tkanin powodowanego promieniowaniem UV oraz zmniejszenia refleksów. Folia nadaje nowoczesny wygląd elewacjom budynków.

3M Scotchtint LE35AMARL: folia „wielosezonowa”
- unikalna, metalizowana folia poliestrowa przeznaczona do kontroli klimatu wewnątrz pomieszczeń tak, aby znajdujące się w nim osoby miały latem poczucie chłodu, a zimą ciepła, oraz do redukcji efektu oślepiania i płowienia tkanin.

3M Scotchtint RE15SIARXL: folia lustrzana na świetliki
– zewnętrzna folia okienna z warstwą ochronną przed zarysowaniem, przeznaczona do minimalizowania ogrzewania pomieszczenia światłem słonecznym. Redukuje koszty klimatyzacji w okresie letnim, zmniejsza płowienie materiałów powodowane promieniowaniem UV. Redukuje efekt oślepiania refleksami.
Specjalnie przeszkoleni przez firmę 3M w zakresie profesjonalnej gospodarki szkłem, sprzedawcy firmy 3M Poland oraz autoryzowani dystrybutorzy 3M zapewniają klientom indywidualne pomiary i konsultacje niezbędne do sprecyzowania ich potrzeb. Ponadto, firma 3M prowadzi doradztwo techniczne oraz dysponuje programem do analizy naprężeń w szkle umożliwiając dobór optymalnej folii dla danej aplikacji.
Folie 3M Scotchtint jest sprzedawana i instalowana przez autoryzowanych instalatorów oraz posiada szerokie gwarancje: do 10 lat na folie wewnętrzne oraz 3 lata na folie zewnętrzne.
Folie okienne 3M mogą być doskonałym uzupełnieniem oferty firm z branży klimatyzacji i wentylacji.
Aby zostać autoryzowanym wykonawcą, czy dealerem, wystarczy przejść szkolenie produktowe i praktyczne.