Firma FLOWAIR na tegorocznych targach INSTALACJE 2012 w hali numer 5 zbudowała największe stoisko o powierzchni 180 m2, na którym przedstawiła bogatą ofertę produktową oraz wiele nowości.

FLOWAIR: Teraz jeszcze lepszy system M
Stoisko FLOWAIR pod hasłem „Teraz jeszcze lepszy system M” promowało wprowadzenie do urządzeń firmy innowacyjnej technologii EC. Energooszczędność i ekologiczne rozwiązania to najbardziej pożądane cechy nowoczesnych urządzeń grzewczo – wentylacyjnych, a firma FLOWAIR pierwsza na rynku wprowadza w swoich urządzeniach wentylator EC, który jest częścią promowanego przez FLOWAIR systemu M.

SYSTEM M to energooszczędny system ogrzewania średnich i dużych kubatur:

SYSTEM M to energooszczędny system ogrzewania średnich i dużych kubatur

Główne zalety SYSTEMU M to:
- zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 40%
- komfort użytkowania dzięki automatycznej pracy systemu
- możliwość zarządzania systemem w ramach BMS
- ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie
- ograniczenie hałasu – praca na możliwie najniższych obrotach wentylatora
- komfort cieplny dzięki dokładnemu utrzymaniu zadanej temperatury
- możliwość tworzenia grup urządzeń sterowanych za pomocą jednego sterownika
- bezawaryjność dzięki zintegrowanemu, elektronicznemu układowi regulacji.

WENTYLATORY EC
Wentylatory EC to bezszczotkowe synchroniczne silniki z elektroniczną komutacją (EC) o wysokiej sprawności. Cechuje je niski pobór mocy – max 280W. Dzięki zastosowaniu wentylatora EC można uzyskać zwrot zwiększonych kosztów inwestycyjnych już po pierwszym okresie grzewczym.

Wentylatory EC
STOISKO FLOWAIR
W tym roku na stanowisku zaprezentowano:
- nagrzewnice wodne LEO z wentylatorami EC,
- złotego medalistę targów - kurtyno-nagrzewnicę ELiS DUO,
- kurtyny powietrzne ELiS,
- nagrzewnice gazowe ROBUR z dedykowanymi dla nich pakietami kominowymi,
- pompy ciepła firmy ROBUR GAZOWE POMPY CIEPŁA.

Stoisko FLOWAIR - Instalacje 2012
Przedstawiono również wiele nowości, w tym projekt prowadzony przez FLOWAIR dotyczący wprowadzenia na rynek nowej linii urządzeń: jednostek odzysku ciepła OXeN (patrz ulotka OXeN) oraz bogatej oferty kurtyn powietrznych z nowymi możliwościami montażu i nowej kolorystyce.

ELiS DUO - zwycięzca Złotego Medalu MTP
ELiS DUO jest jedynym urządzeniem na rynku, które zapewnia barierę otworu drzwiowego przy jednoczesnym ogrzewaniu pomieszczenia. Dzięki ELiS DUO inwestor otrzymuje ponad 30% oszczędności poprzez maksymalne wykorzystanie powierzchni handlowej, uzyskanie niższych kosztów eksploatacyjnych oraz zmniejszenie kosztów instalacji. Urządzenie przeznaczone jest dla klientów ceniących sobie nie tylko estetyczny wygląd, ale przede wszystkim oczekujących urządzeń niezawodnych o wysokiej jakości wykonania.

ELiS DUO - zwycięzca Złotego Medalu MTP
NOWY PROJEKT PROWADZONY PRZEZ FLOWAIR - jednostki odzysku ciepła OXeN
OxEN - to zdecentralizowana, gotowa do pracy oraz łatwa w montażu jednostka grzewczo-wentylacyjna z funkcją odzysku ciepła. OXeN zawiera w sobie szereg unikalnych rozwiązań technologicznych, umożliwiających oszczędność energii. Jest idealnym rozwiązaniem dla obiektów, w których wymagane jest dostarczenie świeżego powietrza bez prowadzenia dodatkowej instalacji kanałowej. To najtańsza na rynku nawiewno-wywiewna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
III MISTRZOSTWA POLSKI INSTALATORÓW
III MISTRZOSTWA POLSKI INSTALATORÓW
W ramach targów INSTALACJE 2012 na terenie MTP odbyły się III Mistrzostwa Polski Instalatorów. FLOWAIR była partnerem głównym i sponsorem nagród. W zawodach o prestiżowy tytuł Mistrza Polski Instalatorów wzięli udział instalatorzy aktywni zawodowo. Zadaniem konkursowym było zamontowanie instalacji przygotowanej przez organizatorów. Gala wręczenia nagród odbyła się 26 kwietnia.
Nagroda główna w postaci Volkswagen Caddy trafiła do szczęśliwego zwycięzcy. Gratulujemy!

ACANTHUS AUREUS
FLOWAIR po raz kolejny otrzymał prestiżową nagrodę Acanthus Aureus przyznawanej przez MTP wystawcom za najlepsze odzwierciedlenie strategii marketingowej firmy w ekspozycji targowej.

Źródło: Flowair