Zbiorczy wentylator wyciągowy Multibox jest wentylatorem kompaktowym, przeznaczonym głównie do ciągłej i cichej wentylacji wielu pomieszczeń jednocześnie.

Flop System: Wentylator wyciągowy Multibox - nowość
Zbiorczy wentylator wyciągowy Multibox doskonale sprawdza się w mechanicznej wentylacji rozproszonej poszczególnych mieszkań w budynkach wielorodzinnych, jak i centralny wentylator wyciągowy w domach jednorodzinnych. Służy do wentylacji mieszkań i domów jednorodzinnych oraz pomieszczeń sanitarnych takich jak łazienki, toalety, pralnie, suszarnie, garderoby, kuchnie.

Nawiew świeżego powietrza odbywa się poprzez nawiewniki okienne lub ścienne zamontowane w pokojach, salonach, sypialni, a także w kuchni. Umożliwia doprowadzenie kanałów wentylacyjnych do różnych pomieszczeń oraz usuwanie z nich powietrza zużytego ,w tym nadmiaru wilgoci i nieprzyjemnych zapachów.

Konstrukcja wentylatora Multibox zapewnia możliwość usuwania normatywnych ilości zużytego powietrza z 3 pomieszczeń „sanitarnych” takich jak łazienka, toaleta, garderoba oraz kuchni jednocześnie. Wydmuch następuje do zbiorczego pionu wentylacyjnego lub na zewnątrz w budynkach jednorodzinnych.

Urządzenie może zostać zainstalowane w pomieszczeniu technicznym, w podwieszanym suficie, pawlaczu, na poddaszu domu jednorodzinnego lub szafie. Dzięki zintegrowanym uchwytom montażowym zaopatrzonym w podkładki antywibracyjne urządzenie można zamontować na suficie, podłodze lub na ścianie. Wyposażony w podkładki antywibracyjne.

Ilość wywiewanego powietrza regulowana jest poprzez kratki wywiewne ze stabilizatorami przepływu.

Multibox posiada 4 króćce wlotowe:
- 1 króciec o średnicy - 124 mm do wentylacji kuchni
- 3 króćce o średnicy - 79 mm do wentylacji pomieszczeń sanitarnych
oraz
1 króciec wylotowy o średnicy 124 mm przyłączany do wyrzutni:
 Multibox posiada 4 króćce wlotowe

Dane techniczne:
- maksymalna wydajność 300 m3/h
- jednofazowy silnik 230 V, 50 Hz
- minimalna głośność – 30 dB
- średni pobór mocy 32 W
- 2 prędkości pracy
- urządzenie wyposażone w podkładki antywibracyjne.

Wydajności poszczególnych króćców

Źródło: Flop System Sp. z o.o.