Długoletnia praca nad systemami sterowania wentylacją firmy Fläkt Woods zaowocowała w projekt systemu optymalizacji IPSUM. Służy on do regulacji ilości świeżego powietrza w pomieszczeniach uzależnionego od rzeczywistych potrzeb. W rezultacie rozumieć to można, że wysoka jakość powietrza w tych pomieszczeniach może zostać uzyskana w tym samym czasie, jednak zużycie energii zostaje maksymalnie zminimalizowane.

Fläkt Woods Polska: IPSUM Optimization System czyli ogromny krok naprzód dla komfortu i oszczędności energii
IPSUM optymalizuje ciśnienie i nastawy temperatury w centrali wentylacyjnej do osiągnięcia najniższych możliwych kosztów operacyjnych. Oprócz produktów zależnych od składników niezbędnych dla systemu VAV, IPSUM™ System składa się z trzech elementów:

IPSUM™ System Optimizer - optymalizuje dane operacyjne dla centrali wentylacyjnej
IPSUM™ System Router - łączy pomieszczenia, kondygnacje i strefy.
IPSUM™ Connection Unit – służy do podłączenie elementów do systemu, na przykład: regulatorów pomieszczeniowych i siłowników systemu VAV.

IPSUM

IPSUM zapewnia wiele korzyści dzięki optymalizacji systemu:

Korzyści z pełnej kontroli całego systemu wentylacyjnego wpływają na uzyskanie optymalnego komfortu w pomieszczeniu przy oszczędności pracy centrali wentylacyjnej.
IPSUM™ System Router i IPSUM™ Connection Unit stosowane są do łączenia zarówno wodnych, jak i powietrznych systemów VAV.
Otwarta komunikacja i sterowanie sygnałem 0 - 10 VDC pozwalają na podłączenie central wentylacyjnych innych niż eQ lub e3co-Star.
W przypadku mniejszych systemów, do 30 IPSUM™ Connection Unit, nie jest konieczne stosowanie IPSUM™ System Router.
Wbudowany interfejs WWW, z automatyczną konfiguracją, umożliwia szybki i prosty montaż oraz uruchomienie.

IPSUM jest najważniejszą ewolucją dla Fläkt Woods, oferując rozwiązanie systemowe złożone z pełnego zakresu produktów grupy Fläkt Woods.

Karta katalogowa IPSUM >>
Źródło: ''