Firma Klocke stosuje urządzenia NA i ML na potrzeby składowania o wysokiej jakości.
Koncern KLOCKE Group produkuje i pakuje wyroby farmaceutyczne, suplementy diety i artykuły kosmetyczne. W miejscowości Appenweier w Niemczech projektuje i wytwarza się stałe formy farmaceutyczne. Zakres produkcji obejmuje granulaty, tabletki, tabletki powlekane, tabletki powlekane cukrem i kapsułki twarde.
Procesy produkcyjne muszą spełniać normy GMP, a podstawę filozofia koncernu Klocke Group stanowi zasada pełnej niezawodności. Podczas zaopatrywania klientów w pierwszorzędne wyroby farmaceutyczne najważniejszym wymogiem jest ścisła kontrola produkcji. Stosowane w lekach materiały wiążące wilgoć są skrajnie wrażliwe na zmiany wilgotności względnej, a procesy produkcyjne ulegają zakłóceniom pod wpływem niestabilnego klimatu produkcji.
Ważnym zagadnieniem dla zakładu Klocke Pharma w miejscowości Appenweiher było kontrolowanie temperatury i wilgotności we własnych pomieszczeniach magazynowych, w celu zapewnienia wysokiej jakości surowców. Jako wiodący dostawca rozwiązań w zakresie osuszania dla przedsiębiorstw farmaceutycznych firma Munters GmbH w okresie ponad 60 lat działalności wypracowała rozwiązanie, w którym osuszacz sorpcyjny ML o doskonałej wydajności został połączony z urządzeniem klimatyzacyjnym Munters NA.
System przetwarza 19.000 m3/h powietrza recylkulowanego oraz 1.000 m3/h powietrza świeżego i utrzymuje w magazynie stały klimat o temperaturze 20°C i wilgotności względnej na poziomie 50%. Surowce można teraz sucho i bezpiecznie przechowywać przez cały rok, bez negatywnych skutków z powodu wahań wilgotności powietrza zewnętrznego. Dzięki temu surowce są zawsze suche i przepływają swobodnie w formie gotowej do obróbki, nie zapychając systemów przenośników.

Osuszacz firmy Munters typu ML23
razem z urządzeniem NA2003 AC pracuje 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. System regulacji jest połączony z systemem BMS [system wczesnego ostrzegania p.poż.] przedsiębiorstwa. Urządzenie NA firmy Munters cechuje się doskonałym wzornictwem na potrzeby zastosowań farmaceutycznych i posiada dwuścienne panele z izolacją wykonaną z silnie sprasowanej wełny mineralnej. Wydajność urządzenia zweryfikowano zgodnie ze standardem EUROVENT EN 1886.
Pan Wolfgang Kistner, dyrektor techniczny zakładu Klocke Pharma w Appenweiher, cieszy się z korzyści wynikających z tego rozwiązania i w planach dotyczących przyszłych inwestycji w zakresie urządzeń klimatyzacyjnych pozostaje przy sprawdzonych, wysokiej jakości wyrobach firmy Munters.
(Foto: www.munters.com.pl)