„Gazele Biznesu” to coroczny ranking najszybciej rozwijających się małych i średnich firm, organizowany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W tegorocznej edycji wyróżnienie uzyskał czołowy polski producent ogrzewaczy wody, kotłów c.o., kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła, firma Galmet z Głubczyc.

Przedsiębiorstwo w ostatnich trzech latach notowało ciągły wzrost sprzedaży, co było jednym z warunków wzięcia udziału w rankingu. Dodatkowo, firma wykazała się odpowiednimi dochodami rocznymi, które zgodnie z regulaminem konkursu powinny mieścić się w przedziale od 3 do 200 mln złotych.

Brak strat oraz ciągły wzrost sprzedaży zaowocował zdobyciem przez firmę Galmet wyróżnienia „Gazela Biznesu 2012” oraz dołączeniem do elitarnego klubu Gazel Biznesu. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 23 stycznia w sosnowieckim centrum targowo-konferencyjnym Expo Silesia, a nagrodę dla firmy odebrał dyrektor handlowy Galmetu, Marcin Krokosz.

To kolejna nagroda, przyznana w 2013 roku producentowi ogrzewaczy wody z Głubczyc. W styczniu firma otrzymała prestiżową nagrodę - „Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji” w kategorii „Firma Społecznie odpowiedzialna”, nadaną przez kapituły Opolskiej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.