Dyson, firma znana ze swej innowacyjności i poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych (to oni wymyślili beztorebkowe odkurzacze), zaprezentowała przenośne urządzenie grzejnikowe wzorowane na konstrukcji silników odrzutowych.

Firma Dyson zaprezentowała bezwirnikowy, przenośny grzejnik do pomieszczeń
Brak wirnika łopatkowego eliminuje hałas i nieprzyjemny zapach, co było największymi mankamentami dotychczasowych urządzeń grzewczych. Rewolucyjna technologia została zaczerpnięta z konstrukcji silników odrzutowych: powietrze jest zasysane przez zaledwie 2.5 milimetrowy otwór znajdujący się w dolnej części obudowy a następnie jest cyrkulowany przez ceramiczny system grzewczy i transportowany do owalnej pętli biegnącej wewnątrz urządzenia.


Jest ona wykonana ze specjalnego materiału, podobnego do używanego przy produkcji tarcz policyjnych i wstrząsoodpornych hełmów i kasków; dzięki specjalnej konstrukcji, ilość wypychanego i ogrzanego już powietrza jest sześciokrotnie wyższa od wlotowej. Urządzenie posiada termostaty regulujące moc urządzenia i temperaturę nagrzewania, posiada nienagrzewającą się obudowę i wyłącza się automatycznie po przewróceniu.


Nowatorski produkt dopiero co miał swoją premierę w Wielkiej Brytanii a jego koszt na tamtym rynku to około 1300 pln. Producent nie przedstawił jeszcze planów dotyczących premiery i ceny przenośnego grzejnika w innych krajach.

Opr. na podst. www.dailymail.co.uk
Źródło: ''