Trwa głosowanie na "Firmę dla Inżyniera 2009" - wybierz najatrakcyjniejszego pracodawcę!
Ranking Firma dla Inżyniera jest organizowany od 2001 roku przez Bank Danych o Inżynierach – agencję specjalizującą się w rynku pracy inżynierów, jedną z najstarszych polskich firm doradztwa personalnego.
Juz od osmiu lat inżynierowie chętnie i regularnie biorą udział w rankingu. Jego celem jest wyłonienie i promowanie najatrakcyjniejszych firm, a także podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw w zakresie zatrudniania inżynierów.
Pracodawcy, którzy starają się pozyskać najlepszych pracowników chcą wykreować jak najlepszą markę. Aby to osiągnąć muszą dbać o swój wizerunek, ten zewnętrzny, który zainteresuje potencjalnych kandydatów ich ofertą, a przede wszystkim o wizerunek wewnątrz firmy, co pozwoli na zatrzymanie osób już zatrudnionych. Wiadomo, że najlepszą wizytówką na rynku pracy są zadowoleni pracownicy. Ta prosta reguła rynkowa wpływa na atrakcyjność miejsc zatrudnienia dla inżynierów, co z kolei pozytywnie oddziałuje na wyniki samych zatrudnionych i ich satysfakcję z pracy. Korzyści są oczywiste: rozwój szeroko rozumianej polskiej branży inżynieryjnej, podniesienie jakości produktów i usług wytwarzanych w Polsce. Na końcu tego łańcucha stoi polska gospodarka, która w coraz mocniej opiera się na produkcji.
Laureaci edycji 2008:

Skanska
Siemens
General Electric
ABB
Delphi

Podczas ostatniej uroczystości wręczenia nagród, po raz pierwszy towarzyszyła jej konferencja poświęcona debacie na temat rynku pracy inżynierów.
>>Regulamin Rankingu "Firma dla Inżyniera 2009"


Agencja Bank Danych o Inżynierach powstała w 1992 roku, aby wspierać młodych inżynierów w rozwoju ich karier i wyszukiwać dla firm najlepszych specjalistów na rynku. Od tamtego czasu nieprzerwanie i z sukcesem działa w tym obszarze.
Wraz z dynamicznym rozwojem oraz pogłębianiem wiedzy o rynku agencja zaczęła realizować coraz więcej projektów z obszaru doradztwa personalnego, ale jej działalność zawsze skupiała się na inżynierach. W tym momencie firma ma za sobą wiele projektów doradczych – audyty personalne w dużych spółkach, programy outplacementowe zarówno dla grup pracowniczych, jak i dla odbiorców indywidualnych.
Aktualnie agencji zaufało już ponad 120 000 inżynierów, rejestrując się w bazie danych BDI – jedynej tak dużej bazie inżynierów w Polsce. Dzięki tym informacjom firma mogła rozszerzyć swoją działalność i na szeroką skalę badania wynagrodzeń inżynierów. W tym momencie BDI dysponuje najbardziej aktualną i najdokładniejszą wiedzą o zarobkach inżynierów w Polsce, a także o ich oczekiwaniach.
BDI tworzy analizy stanowisk pracy – zarówno dla odbiorców biznesowych, jak i osób indywidualnych.