Kominek w domu to dziś standard. Kto liczy koszty, ten wie, że oprócz dobrego wkładu kominkowego warto go także wyposażyć w bezpieczną i trwałą izolację. Dzięki temu kominek będzie nie tylko ozdobą salonu, ale też efektywnym źródłem ciepła. Na polskim rynku już od ponad pięciu lat obecne są płyty do izolacji kominków FIREROCK. Ostatnio jednak firma Rockwool zdecydowała się na wprowadzenie kilku zmian związanych z tym produktem.

FIREROCK to materiał izolacyjny stworzony specjalnie z myślą o izolacji kominka – jego wyciągu, komory paleniskowej – oraz ochronie tylnej ściany przed nadmiernym nagrzaniem. Stanowi trwałe połączenie płyty ze skalnej wełny mineralnej z warstwą folii aluminiowej, które zapewnia specjalny klej odporny na działanie wysokich temperatur.

Stosowanie płyt FIREROCK w znacznym stopniu ułatwia montaż izolacji w trakcie instalacji kominka. Właściwości mechaniczne płyt sprawiają, iż niezwykle łatwo tnie się je nożem, co w praktyce ogranicza ilość akcesoriów potrzebnych do montażu.Pozostałe zalety płyty FIREROCK:
· jest produktem stworzonym specjalnie z myślą o kominkach i uwzględnia wszystkie specyficzne wymagania tego typu zastosowań
· zapewnia całkowite bezpieczeństwo przeciwpożarowe – został sklasyfikowany jako wyrób niepalny
· wpływa na podwyższenie wydajności kominka poprzez zmniejszenie strat ciepła
· ekran aluminiowy trwale przytwierdzony do wełny specjalnym klejem odbija ciepło i zwiększa efektywność kominka
· wytrzymuje temperaturę stałą w wysokości 600°C
· charakteryzuje się stabilnością wymiarową przez cały okres eksploatacji.

Z naszych badań wynika, że obecnie nie myśli się o kominku jedynie w kategoriach elementu dekoracyjnego. Zarówno firmy montujące kominki, jak i indywidualni klienci mają świadomość, że jest on także źródłem wysokich temperatur, dlatego też przy jego montażu nie można pominąć izolacji termicznej – mówi Agnieszka Lisikiewicz, Product Manager w Rockwool Polska. Wieloletnie obserwacje rynku skłoniły nas również do wprowadzenia szeregu innowacji związanych z produktem FIREROCK, będących odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów – dodaje.Obecnie w ofercie firmy znajdują się płyty FIREROCK w dwóch grubościach 25 i 30 mm o zmienionych wymiarach – 1000 mm x 500 mm. Specjalnie dla nich zaprojektowane zostały też nowe opakowanie – czerwony karton, który zdecydowanie wyróżnia się na tle innych produktów.

Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - światowego lidera w technologii produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Grupa Rockwool posiada 70-letnie doświadczenie, a ponad 8 000 pracowników w przeszło 30 krajach obsługuje klientów na całym świecie.

Rockwool Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch fabrykach – w Cigacicach i Małkini. Od początku działalności w Polsce Grupa Rockwool zainwestowała w Polsce ponad 500 mln zł w proces technologiczny i instalacje proekologiczne. Kolejne inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych, m.in. planowane uruchomienie w fabryce w Małkini nowej linii produkcyjnej powinno nastąpić w roku 2008.

W 2003 roku Rockwool Polska otrzymał certyfikat potwierdzający, że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2000. System obejmuje wszystkie najważniejsze obszary działalności firmy: projektowanie wyrobów, zaopatrzenie w surowce, produkcję, kontrolę i badania, przechowywanie, sprzedaż, dostawy do klientów, doradztwo techniczne oraz badania potrzeb rynku. Za ciągłe doskonalenie rozwiązań w zarządzaniu przez jakość Rockwool Polska otrzymał w 2006 roku „Wielkopolską Nagrodę Jakości”.

O dbałości o wysoką jakość świadczą także liczne nagrody przyznane produktom Rockwool za ich innowacyjności i efektywność – m.in. Złoty Medal Targów Budma 2006 za płytę Megarock, „Izolacja Roku 2006” za samoprzylepna matę Klimafix, „Izolacja Roku 2005” za system ociepleń Ecorock Max, „Izolacja Roku 2004” za System Zabezpieczeń Ognioochronnych FirePro czy "Produkt Przyjazny Architekturze" dla systemu płyt spadkowych Dachrock SPS.

Szczególną uwagę w Rockwool Polska przykłada się także do ochrony środowiska. Za osiągnięcia w zakresie wprowadzenia bezodpadowej produkcji oraz podnoszenie standardów ekologicznych produktów izolacyjnych Rockwool został uhonorowany tytułem Lider Polskiej Ekologii w 2001 r. w kategorii Przedsiębiorstwo, natomiast w 2003 r. w kategorii Wyrób.