Danfoss Poland przeniósł kampanię reklamową swoich produktów do internetu zamieszczając trzy filmy instruktażowe w serwisie YouTube. Tradycyjnymi formami marketingu preferowanymi przez działy sprzedaży są broszury, artykuły, strony internetowe i kampanie emailowe.

Filmy instruktażowe Danfoss w YouTube - hitem w Polsce!
Jednak ekipa Danfoss Poland, przygotowując w 2010 strategię reklamową trzech produktów, postanowiła dodać do tej listy również filmy. Trzy filmy instruktażowe, zamieszczone na YouTube we wrześniu 2010 roku, stały się popularnym uzupełnieniem standardowych form marketingu.

Od inżynierów do twórców filmów
Imponująca liczba oglądających pokazuje, że filmy na YouTube powinny stać się stałym elementem kampanii reklamowych Danfoss Poland. Filmy wideo, jedna z najszybciej rozwijających się metod prezentacji w internecie, szybko stały się bardzo popularnym sposobem dotarcia do klientów w sieci.

Pierwsze w Danfoss filmy instruktażowe rozpoczynają się krótkim opisem technicznym każdego z produktów: zaworu elektromagnetycznego EV220B, presostatu RT i wyłącznika ciśnieniowego CS.Oprócz zademonstrowania w jaki sposób działa każdy z produktów, filmy przedstawiają również szczegóły budowy, instrukcje podłączania i regulacji dla potrzeb danej aplikacji.

Mariusz Proczek, Technical Support and Marketing Manager w Danfoss Poland, wyjaśnia jak powstały te filmy. "Aby nakręcić filmy, wcieliliśmy się w scenarzystów, reżyserów, operatorów, narratorów i edytorów. Wszyscy w dziale komponentów automatyki przemysłowej, przystąpili do projektu z entuzjazmem, widząc że jest to bardzo skuteczna metoda przedstawienia produktów, ich funkcji, zasady działania i sposobu podłączania."

Każdy z filmów dedykowany jest jednemu zagadnieniu. "Film poświęcony wyłącznikowi ciśnieniowemu CS pokazuje jak produkt ten działa, jak podłączyć przewody i wyregulować ciśnienie wyłączenia i mechaniczną różnicę załączeń" - mówi Mariusz. "W filmie o presostacie RT można przekonać się jak łatwa i intuicyjna jest regulacja zakresu nastawy i mechanicznej różnicy załączeń, a także poznać funkcje systemu styków SPDT. Zaś film o zaworach elektromagnetycznych typu EV220B pokazuje jak zmienić funkcję elektrozaworu z NC (beznapięciowo zamkniętej) na NO (beznapięciowo otwartą)."

Jak dotąd, filmy zostały obejrzane ponad 10000 razy, przy czym wyraźnie przoduje film poświęcony wyłącznikowi CS, który w pierwszym roku obejrzany został ponad 6500 razy.Obecnie planowane jest zamieszczenie na YouTube kolejnych filmów instruktażowych, między innymi o konserwacji zaworów elektromagnetycznych oraz układzie ręcznego otwierania gwarantującego otwarcie elektrozaworu w przypadku braku napięcia zasilającego.

Zmiana funkcji zaworów elektromagnetycznych EV220B:
[VIDEO:YOUTUBE:9GNEmQwO_JA]

Wyłączniki ciśnieniowe CS
[VIDEO:YOUTUBE:dv1XOUha68I]

Presostaty typu RT
[VIDEO:YOUTUBE:wGSQ4I8mNTs]Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.