Firma Schiedel Sp. z o.o. otrzymała wyłączność na sprzedaż produktów: nasada hybrydowa SCHIEDEL/FENKO i wywietrznik grawitacyjny SCHIEDEL/BRYZA do montażu na pustaki wentylacyjne typ Schiedel.


Firma Uniwersal Sp. z o.o. na swojej stronie internetowej informuje, że dnia 22 października 2009 r. podpisała umowę o współpracy handlowej z firmą Schiedel Sp. z o.o.
Na mocy tej umowy firma Schiedel Sp. z o.o. otrzymała wyłączność na sprzedaż produktów Uniwersal:
- nasada hybrydowa typ SCHIEDEL/FENKO >>
- wywietrznik grawitacyjny SCHIEDEL/BRYZA do montażu na pustaki wentylacyjne typ Schiedel.
Od teraz produkty te dostępne są wyłącznie w ofercie firmy Schiedel Sp. z o.o.
BRYZĘ i FENKO zakupić można w:
Schiedel Sp. z o.o. - Centrala
ul. Wschodnia 24, 45-449 Opole
Dział sprzedaży: tel. (77) 456 83 10, fax (77) 456 93 49
Dział techniczny: tel. (77) 456 83 11
Schiedel Sp. z o.o. - Biuro Handlowe Północ
ul. Małgorzatowo 3c, 87-162 Lubicz Dolny
Dział sprzedaży: tel. (56) 674 48 20, fax (56)674 48 21
Dział techniczny: tel. (56) 674 48 25UNIWERSAL Sp. z o.o.
istnieje od 1988 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją i dostarczaniem na rynek polski i zagraniczny wentylatorów dachowych w wykonaniu standardowym, kwasoodpornych i przeciwwybuchowych, wywietrzników dachowych, wentylatorów kanałowych, wentylatorów osiowych, tłumików drgań oraz elementów sterowania i automatyki wentylacyjnej. Wszystkie urządzenia produkowane przez Uniwersal są własnej konstrukcji, od prototypu, poprzez badania na własnych stoiskach pomiarowo-badawczych, aż do wdrożenia końcowego produktu finalnego. Wyroby firmy wykonane są z trwałych, barwionych laminatów poliestrowo-szklanych, odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Firma z powodzeniem osiąga zadany sobie cel, by jej produkty były bardzo wysokiej jakości oraz trwale i estetycznie komponowały się w obiektach przemysłowych i mieszkaniowych. Produkty Uniwersal Sp. z o.o. zdobyly wiele prestiżowych nagród na targach w Polsce i za granicą. Firma posiada rozbudowaną sieć dystrybucji oraz szereg firm współpracujących w kraju i za granicą. Uniwersal oferuje również swoje produkty w sklepie internetowym, w którym zamówienia premiowane są dodatkowym rabatem w wysokości 5%. Siedziba firmy, magazyny wraz z zakładem produkcyjnym znajdują się w Katowicach www.uniwersal.com.pl


Schiedel Polska Sp. z o.o. jest największym i najnowocześniejszym producentem systemów kominowych w Europie. Firma prezentuje swoje wyroby w 27 krajach i należy do koncernu MONIER - światowego lidera w zakresie pokryć dachowych. Oferuje kompletną paletę produktów jak i elementów gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie komina.
Schiedel Polska z siedzibą w Opolu istnieje od sierpnia 1995 roku, rozpoczynała swoją działalność jako biuro handlowe i wówczas oferowało produkty sprowadzane z Niemiec. W wyniku ogromnego zainteresowania nowoczesną technologią oraz dużego zapotrzebowania na najwyższej jakości systemy kominowe powstał nowoczesny zakład produkcyjny w Opolu (04.99). Kolejnym krokiem była budowa biurowca, siedziby firmy, zlokalizowanego tuż obok zakładu (06.2000), w przemysłowej dzielnicy miasta. By umożliwić klientom stały dostęp do naszych produktów utworzyliśmy w Toruniu magazyn i biuro handlowe obsługujące Północną Polskę. W maju 2003 roku ruszył drugi zakład produkcyjny w Lubiczu Dolnym k. Torunia. Dodatkowo kompleksową obsługą zajmują się wyspecjalizowane firmy handlowe, których przeszkolony, fachowy personel dba o zaspakajanie oczekiwań klientów. Systemy kominowe Schiedel zalecane są przez Korporację Kominiarzy Polskich. www.schiedel.pl